Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Vīni ziemas vakaram

ceturtdiena, 2018. gada 20. decembris
Vīni ziemas vakaram

Mēs esam izvēlējušies piecus vīnus, ar kuriem vēlams nodrošināties ziemā. Tie lieliski iederēsies pie karstām ziemas vakariņām, būs piemērots pavadonis Ziemassvētku cienastam, kā arī var kļūt par jauku dāvanu ziemīgos svētkos.

Austrumu gudrie saka – lai būtu vesels, jāēd tie produkti, kas pieejami tajā sezonā. Ziemā tā ir sildoša un smaga pārtika – gaļa, putni, graudi, saknes, rieksti, asas garšvielas un sezonas augļi – hurma, granātāboli, citrusi. Tādai pārtikai vajag arī īpašu vīnu – blīvu, piesātinātu, kura garša nepazūd kombinācijā ar izteiktiem ziemas ēdieniem. 

Mēs esam izvēlējušies  piecus vīnus, ar kuriem vēlams nodrošināties ziemā. Tie lieliski iederēsies pie karstām ziemas vakariņām, būs piemērots pavadonis Ziemassvētku cienastam, kā arī var kļūt par jauku dāvanu ziemīgos svētkos. 

 

Itāļu klasika pie steika

Viens no labākajiem Toskānas vīniem – Brunello di Montalcino – brīnišķīgi sader ar gaļas ēdienu, īpaši labi ar steiku. Šī vīna aromātā jaušamas dzīvnieciskas nokrāsas, sarkano ogu, saldu garšvielu, kaltēto ziedu un tabakas notis, bet elegantajā garšā jūtamas tumšo ķiršu nianses.


 

 Vīns pie pīles

Krāsnī cepta pīle – viens no tradicionālajiem Ziemassvētku ēdieniem. Pie šī treknā ēdiena neder kurš katrs vīns – te svarīgi izvēlēties dzērienu, kas sabalansē garšu, tāpēc parasti pie tā izvēlas sarkanvīnu ar skābumiņu. Labu “pāri” ar pīli veidos sarkanais burgundietis Chorey-Les-Beaune, kam piemīt intensīva, piesātināta garša ar piparu, kazeņu un ķiršu niansēm un svaigu ogu aromāts. Šis vīns patīkami papildinās vakariņas un atstās ilgu pēcgaršu ar piparu un zemes notīm.

 

Pārinieks gaļai un putniem

Vīns Crozes-Hermitage, kura aromātā jūtamas lakricas, čerešņas un melnzemes notis, lieliski iederēsies pie gaļas vai putnu ēdieniem, piemēram, pie krāsnī cepta cāļa. Intensīvā, sulīgā, augļainā vīna garša labi izceļ ēdiena īpašības. Crozes-Hermitage atstāj maigu un ilgstošu pēcgaršu.

Vīni pie raksta

Bez Bordo – nekur!

Sarkanvīns no Bordo – klasika, par kuru nevajag aizmirst. Vīns Fugue de Nenin no Pomerol ir apveltīts ar sulīgu garšu, kurā manāmas upeņu un tumšo plūmju nianses, tam piemīt vaniļas, tumšo ogu ievārījuma un šokolādes aromāts, kas spēlē brīnišķīgu duetu ar liellopu, medījumu gaļas ēdieniem, kā arī ar izturētiem sieriem.

 

 

Ziemas rozē

Rozā vīns noder ne tikai vasarā!Tavel no Ronas ielejas – ļoti piesātināts vīns, ko var dzert arī ziemā. Šis vīns, tik gards kā bārbeļu konfekte, apveltīts ar apaļu augļainu garšu un aromātu, kurā sajutīsiet sarkano ogu, ābolu un rožu ziedlapiņu notis. 

Ko dāvināt vīna cienītājiem?

trešdiena, 2018. gada 12. decembris
Ko dāvināt vīna cienītājiem?

Svētki tuvojas, un Jūs, visticamāk, jau esat sākuši aizdomāties par dāvanām tuviniekiem, kolēģiem, partneriem. Vēlamies ar Jums dalīties idejās par alkoholisko dāvanu tēmu. Ticiet, labu ideju mums ir gana daudz!

Lasīt talāk

Kā Pagatavot Karstvīnu?

pirmdiena, 2018. gada 03. decembris
Kā pagatavot karstvīnu?

Priežu skujas, mandarīni un pikantais karstvīns rada vismājīgākos ziemas svētku aromātus, kas ir kļuvuši par, gandrīz vai, obligātu atribūtiku daudzās valstīs šajā laikā. Mēs - Noble Wine arī ļoti mīlam pasēdēt vakarā ar glāzi karstvīna, lasot savu iemīļoto grāmatu vai vienkārši pavadot laiku kopā ar ģimeni, un tāpēc mēs nolēmām dalīties ar mūsu īpašo, šī sildošā Ziemassvētku dzēriena recepti.

Lasīt talāk

Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

otrdiena, 2018. gada 30. oktobris
Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

Nolēmāt atzīmēt Visu svēto dienu jeb Helovīnu, taču nezināt, kā? Mēs esam Jums sagatavojuši pāris ideju – gastronomisks Helovīns, trokšņaina kostīmu ballīte un ģimeniski svētki – un katram scenārijam sarūpējuši atbilstošu vīnu. Starp citu, ja vēlaties, visas šīs idejas itin viegli var apvienot  vienā grandiozā pasākumā.

Lasīt talāk

Jaunais Coravin Model 11!

trešdiena, 2018. gada 24. oktobris

Beidzot esam saņēmuši pēdējo – jaunāko Coravin modeli! Model 11 ir ticis vaļā no pogas, un tagad vīnu var ieliet, turot slīpi pudeli, izmantojot tik daudz gāzes, cik nepieciešams. Tas vēl nav viss, galvenais āķis – speciāls pielikums, kurā varat ne tikai ierakstīt, kādu vīnu dzērāt, bet arī atrast padomu, kādu ēdienu, filmu vai mūziku pie šī vīna ieteicams baudīt.

Lasīt talāk

Infografiks: Kā izvēlēties vīnu pie pastas?

trešdiena, 2018. gada 24. oktobris
Infografiks: Kā izvēlēties vīnu pie pastas?

Pasta – tā vienmēr ir laba ideja! Mums ir sagatavots neliels špikeris, ja pusdienās/vakariņās/brokastīs (izvēlieties vajadzīgo!) esat ieplānojis ēst pastu un nepieciešams piemērots vīns, kas pilnībā atklātu šī ģeniālā itāļu izgudrojuma garšu!

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!