Austrumu gudrie saka – lai būtu vesels, jāēd tie produkti, kas pieejami tajā sezonā. Ziemā tā ir sildoša un smaga pārtika – gaļa, putni, graudi, saknes, rieksti, asas garšvielas un sezonas augļi – hurma, granātāboli, citrusi. Tādai pārtikai vajag arī īpašu vīnu – blīvu, piesātinātu, kura garša nepazūd kombinācijā ar izteiktiem ziemas ēdieniem.

Mēs esam izvēlējušies  piecus vīnus, ar kuriem vēlams nodrošināties ziemā. Tie lieliski iederēsies pie karstām ziemas vakariņām, būs piemērots pavadonis Ziemassvētku cienastam, kā arī var kļūt par jauku dāvanu ziemīgos svētkos.

 

Itāļu klasika pie steika

Viens no labākajiem Toskānas vīniem – Brunello di Montalcino – brīnišķīgi sader ar gaļas ēdienu, īpaši labi ar steiku. Šī vīna aromātā jaušamas dzīvnieciskas nokrāsas, sarkano ogu, saldu garšvielu, kaltēto ziedu un tabakas notis, bet elegantajā garšā jūtamas tumšo ķiršu nianses.

 Vīns pie pīles

Krāsnī cepta pīle – viens no tradicionālajiem Ziemassvētku ēdieniem. Pie šī treknā ēdiena neder kurš katrs vīns – te svarīgi izvēlēties dzērienu, kas sabalansē garšu, tāpēc parasti pie tā izvēlas sarkanvīnu ar skābumiņu. Labu “pāri” ar pīli veidos sarkanais burgundietis Chorey-Les-Beaune, kam piemīt intensīva, piesātināta garša ar piparu, kazeņu un ķiršu niansēm un svaigu ogu aromāts. Šis vīns patīkami papildinās vakariņas un atstās ilgu pēcgaršu ar piparu un zemes notīm.

 

Pārinieks gaļai un putniem

Vīns Crozes-Hermitage, kura aromātā jūtamas lakricas, čerešņas un melnzemes notis, lieliski iederēsies pie gaļas vai putnu ēdieniem, piemēram, pie krāsnī cepta cāļa. Intensīvā, sulīgā, augļainā vīna garša labi izceļ ēdiena īpašības. Crozes-Hermitage atstāj maigu un ilgstošu pēcgaršu.

%relatedWines%

Bez Bordo – nekur!

Sarkanvīns no Bordo – klasika, par kuru nevajag aizmirst. Vīns Fugue de Nenin no Pomerol ir apveltīts ar sulīgu garšu, kurā manāmas upeņu un tumšo plūmju nianses, tam piemīt vaniļas, tumšo ogu ievārījuma un šokolādes aromāts, kas spēlē brīnišķīgu duetu ar liellopu, medījumu gaļas ēdieniem, kā arī ar izturētiem sieriem.

 

Ziemas rozē

Rozā vīns noder ne tikai vasarā!Tavel no Ronas ielejas – ļoti piesātināts vīns, ko var dzert arī ziemā. Šis vīns, tik gards kā bārbeļu konfekte, apveltīts ar apaļu augļainu garšu un aromātu, kurā sajutīsiet sarkano ogu, ābolu un rožu ziedlapiņu notis.