Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Kā Pagatavot Karstvīnu?

pirmdiena, 2018. gada 03. decembris
Kā pagatavot karstvīnu?

Priežu skujas, mandarīni un pikantais karstvīns rada vismājīgākos ziemas svētku aromātus, kas ir kļuvuši par, gandrīz vai, obligātu atribūtiku daudzās valstīs šajā laikā. Mēs - Noble Wine arī ļoti mīlam pasēdēt vakarā ar glāzi karstvīna, lasot savu iemīļoto grāmatu vai vienkārši pavadot laiku kopā ar ģimeni, un tāpēc mēs nolēmām dalīties ar mūsu īpašo, šī sildošā Ziemassvētku dzēriena recepti.

 Par pamatu ir ieteicams izvēlēties sarkanvīnu ar bagātīgu buķeti un intensīvu aromātu, kurš radīts dienvidu valstu karstajā klimatā. Starp vīnogu šķirnēm, ar "karstā vīna” lomu, tradicionāli, lieliski tiek galā Cabernet Sauvignon, Syrah un Tempranillo. Šoreiz, mūsu karstvīna izgatavošanā, mēs izmantojām Domaine Janesse Cotes-du-Rhone no Ronas ielejas – izdevās vienkārši lieliski!

Karstvīna aromāts ir ne mazāk svarīgs, kā garša! Lai garšu padarītu intensīvāku un svinīgāku, mēs izmantojām diezgan daudz garšvielu: melnos piparus, smaržīgos piparus, kanēļa standziņas, anīsa zvaigznes, koriandru, muskatriekstu, sauso ingveru. Tāpat, garšai un papildus atsvaidzinošam aromātam varat pievienot žāvētus ābolus, rozīnes un žāvētas aprikozes vai melnās plūmes pēc garšas (kas jums labāk patīk). 

Visas šīs sastāvdaļas, kas, starp citu, ir ļoti labvēlīgi ietekmē cilvēka veselību šajā gadalaikā, pievienojiet vīnam un uzlieciet to uz mazas uguns, ik pa laikam lēnām apmaisot dzērienu. Svarīgi sekot līdzi tam, lai vīns nesāk vārīties - šajā gadījumā iztvaikos alkohols un dzēriens zaudēs garšu un aromātu, atstājot tikai rūgtumu. Kad vīns ir uzkarsis, nogrieziet uguni un ļaujiet tam nedaudz ievilkties. Šajā laikā jūs varat sagriezt ripiņās ābolus un apelsīnus. Saldumam iesakām pievienot karoti iecienītākā medus (vai Noble Wine medu, kuru mēs dodam līdzi vīna pirkumam ;) ), un tiem, kam patīk kaut kas stiprāks, var droši pievienot nedaudz brendija vai konjaka.

Voila! Noble Vīns karstvīns ir gatavs!

Sasildieties, baudiet un esiet laimīgi!


Austrumu karstvīns


Kā pagatavot karstvīnu?

Kurš ir teicis, ka karstvīnu var pagatavot tikai no sarkanvīna? Mēs esam pilnīgi pārliecināti (un ne reizi vien esam pārbaudījuši), ka no baltvīna, kam pievienotas garšvielām var pagatavot ne mazāk sildošu un uzmundrinošu ziemas dzērienu. Šajā gadījumā piemēroti būs baltvīni ar vairāk piesātinātu krāsu un raksturu, piemēram, Chardonnay vai Spānijas vīni no Riojas. Intensīvākai garšai pievienojiet svaigu ingvera sakni, citronzāli, baltos piparus, koriandru, kardamonu, un, ja vēlaties, citrona vai kāda cita citrusaugļa miziņu. Tāpat kā sarkanvīna gadījumā – uzkarsējiet vīnu, neļaujot tam uzvārīties un ļaujiet tam brītiņu ievilkties. Pasniedziet to caurspīdīgās krūzītēs, pēc garšas pievienojot ābolu šķēlītes un augļus.

Šis dzēriens ne tikai sasildīs, bet arī dos organismam nepieciešamo vitamīnu devu, kā arī pārsteigs Jūsu ģimeni un draugus!

Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

otrdiena, 2018. gada 30. oktobris
Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

Nolēmāt atzīmēt Visu svēto dienu jeb Helovīnu, taču nezināt, kā? Mēs esam Jums sagatavojuši pāris ideju – gastronomisks Helovīns, trokšņaina kostīmu ballīte un ģimeniski svētki – un katram scenārijam sarūpējuši atbilstošu vīnu. Starp citu, ja vēlaties, visas šīs idejas itin viegli var apvienot  vienā grandiozā pasākumā.

Lasīt talāk

Jaunais Coravin Model 11!

trešdiena, 2018. gada 24. oktobris

Beidzot esam saņēmuši pēdējo – jaunāko Coravin modeli! Model 11 ir ticis vaļā no pogas, un tagad vīnu var ieliet, turot slīpi pudeli, izmantojot tik daudz gāzes, cik nepieciešams. Tas vēl nav viss, galvenais āķis – speciāls pielikums, kurā varat ne tikai ierakstīt, kādu vīnu dzērāt, bet arī atrast padomu, kādu ēdienu, filmu vai mūziku pie šī vīna ieteicams baudīt.

Lasīt talāk

Infografiks: Kā izvēlēties vīnu pie pastas?

trešdiena, 2018. gada 24. oktobris
Infografiks: Kā izvēlēties vīnu pie pastas?

Pasta – tā vienmēr ir laba ideja! Mums ir sagatavots neliels špikeris, ja pusdienās/vakariņās/brokastīs (izvēlieties vajadzīgo!) esat ieplānojis ēst pastu un nepieciešams piemērots vīns, kas pilnībā atklātu šī ģeniālā itāļu izgudrojuma garšu!

Lasīt talāk

Infografiks: par ko liecina sarkanvīna krāsa?

svētdiena, 2018. gada 14. oktobris
Infografiks: par ko liecina sarkanvīna krāsa?

Te nu mēs esam sagatavojuši nelielu uzziņas materiālu, ko iespējams uzzināt par sarkanvīnu, raugoties uz tā krāsu glāzē. Diemžēl attēlā visu neievietosi, tāpēc nāksies nedaudz palasīt. Kā likums, jauniem sarkanvīniem piemīt pietiekami tumša, gandrīz violeta nokrāsa un ūdeņaina, caurspīdīga dzēriena līmeņa robežmaliņa. Vīnam nobriestot, tā krāsa mainās, zaudējot savu spilgtumu, un no rubīnsarkaniem, violetiem un purpura toņiem pārvēršas sarkano ķieģeļu tonī. Vīna krāsu vispareizāk iespējams novērtēt, turot glāzi pret gaišu vai baltu fonu.

Lasīt talāk

13 pilsētas, kas jāapmeklē ikvienam vīna cienītājam

otrdiena, 2018. gada 09. oktobris
13 pilsētas, kas jāapmeklē ikvienam vīna cienītājam

Vasara beigusies, un var sākt plānot nākamās brīvdienas un braucienus atpūtas dienās. Ja esat vīna cienītājs, mūsu padomi ceļotājiem noderēs arī jums! Taisnība,
šobrīd mēs jūs neaicinām uz klasiskām vīna tūrēm pa vīndarītavām un vietām, kur audzē vislabākās vīnogu šķirnes. Nē, mēs jums piedāvājam trīspadsmit virzienus, kurp varat doties, lai atpūstos un iebaudītu vīnu!

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!