Padziļinātais kurss: Itālijas vīni (LV)

Šī kursa četras lekcijās mēs atklāsim  Itālijas  vīņa ražošanas noslēpumus. Iepazīsimies ar reģiona karti, vietējām vīnogu šķirnēm, vīna klasifikāciju katrā valstī un nodegustēsim vīnus no slavenākajiem reģioniem.

Itālija ir viena no retajām valstīm, kas ir saglabājusi savu autentiskumu. Tik lielu vietējo vīnogu šķirņu daudzumu jūs neatradīsiet nekur citur. Gandrīz katra Itālijas stūrītis ir piesūcināts ar vīnu un visos valsts reģionos tiek ražots vīna ar savu unikālu un oriģinālu raksturu.

Katras lekcijas laikā atbilstoši tēmai tiks degustēti 6 dažādu vīnu paraugi.

Lekcijas norisināsies Noble Wine veikalā, trešdienas. Sākums 18:30 (ilgums 2-2.5 stundas).

Vīnzinis: Ronalds Pētersons

Pēc katras lekcijas visi vīni veikalā Jums būs pieejami ar 15% atlaidi!

Pasākuma Laiks:
28.11 - 19.12.2018

Skolas kurss

28
nov
05
dec
12
dec
19
dec

Diena 1: Ievadlekcija

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2018. gada 28. novembris

 Ievadlekcija par Itālijas vīniem. Vīndarīšanas vēsture Apenīnu pussalā. Ģeogrāfiskās un klimatiskās īpatnības Itālijā, kas ietekmē vīndarīšanu. Vīna likumdošana valstī. Itālijas 20 vīna reģionu un tajos darītā vīna stilu apskats. Vietējo vīnogu šķirņu raksturojums. Slavenāko apelāciju apskats.

Diena 2: Ziemeļitālija

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2018. gada 05. decembris

Itālijas ziemeļu reģionu apskats: Veneto, Friuli-Venezia Giulia, Trentino-Alto Adige, Lombardia, Piedmont un Vallee d'Aosta. Lekcijas laikā apspriedīsim šīs Itālijas daļas laika apstākļus, vīnu darīšanas tradīcijas, galvenās vīnogu šķirnes un katram reģionam raksturīgos vīnu stilus. Īpašu uzmanību veltīsim Pjemontas reģionam, tā bagātajai vēsturei un lielajam augstākās kvalitātes vīnu klāstam

Diena 3: Centrāla Itālija

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2018. gada 12. decembris

Itālijas centrālā daļa ir slavena ar no Sangiovese vīnogu šķirnes darinātajiem Toskānas vīniem, par kuriem plaši stāstīsim lekcijas laikā. Apspriedīsim Toskānas vīnu klasifikāciju un vīna ražošanas specifiku, kā arī blakus esošo reģionu vīnu stilus: Umbria, Emilia-Romagna un Marche.

Diena 4: Dienviditālija

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2018. gada 19. decembris

Itālijas dienvidu reģionu apskats – Kampānija, Apūlija, Bazilikata, Kalabrija, Sardīnija un Sicīlija. Vīndarīšanas vēsture šajos reģionos. Vietējā klimata īpatnības, vīnogu dienvidu šķirņu raksturojums. Vulkāniskie vīni. Gastronomiskā saderība un vīnu pasniegšana.