Jermann W..Dreams

Šai etiķetei ir pietiekami bagāta vēsture – kopš 1987. gada vīna nosaukums un arī pati etiķete vairākas reizes mainīta, iemiesojot arvien jaunu nozīmi.  Pašreizējā versija eksistē kopš 2003. gada, un to izgudroja Silvio Iermans, vīndaris, kurš rada leģendārus Itālijas baltvīnus. Viņš ir fans rokgrupai U2 un W..Dreams, kas ir atvasinājums no viņu dziesmas “Where the Streets have no Name”, kura šodien pārdzimusi  “Where Dreams can happen” (Kur sapņi kļūst par patiesību). Vēl tās ir Mēness fāzes, varavīksnes krāsas un nepabeigta frāze ar daudzpunktiem jūsu fantāzijas lidojumam.

Domaine des Roches Neuves «Terres Amforas»

Vīns māla amforās.  Luāras ielejā to radījis harismātiskais Tjerī Žermēns, kurš pratis atklāt vietējo vīnu milzīgo potenciālu, izmantojot senas vīna izturēšanas metodes. Biodinamiskā pieeja, audzējot vīnogas, zirgu izmantošana, roku darbs, cieņa pret dabu un zemi (fr. – terres), amforas… tas viss ļāvis radīt neatkārtojamu un spilgtu vīnu, kura etiķete atspoguļo tā radīšanas filozofiju.

Bodegas R.Lopez de Heredia «Vina Tondonia»

Šī spāņu vintāžas etiķete pilnībā attaisno savu atrašanos uz Heredia ģimenes vīna pudelēm. Vīndarītavai ir 142 gadus ilga vēsture kopš tās dibināšanas dienas. Ģimenes mantojums, tradicionāla pieeja un metodes vīna ražošanā, kas tiek nodotas no paaudzes uz paaudzi, ir galvenās vērtības, radot šo vīnu. Piemēram, ar tik ilgu sarkanvīnu izturēšanu – līdz 72 mēnešiem – ozolkoka mucās Riohas reģionā var lepoties ne katrs modernais ražotājs.

Gulfi Nerojbleo

Uz Sicīlijas vīna etiķetes redzamais pāris simbolizē Erosu (mīlas dievu) un Psiheju (skaistuma dievieti), kuru aizliegtās mīlas auglis bija kaislība. Gulfi “aizņēmās” un pielāgoja šo leģendu. Tajā vīndaris pārstāv Erosu, kura mīla pret skaisto Sicīlijas zemi Psiheju rada vīnus, kas ir īsteni baudas iemiesotāji. Nav slikta metafora!

Clos Cibonne “Cuvee Caroline”

Etiķete tika izveidota 1930. gadā ar vīnadārzu Chateau de la Cibonne un senu 17. gadsimta vārtu attēlu. Nedaudz vecmodīgā etiķete sevī iemieso teruāru un tradīcijas, kas nevainojami atklāj cita citu nomainījušu piecu paaudžu Provansas vīndaru kaisli pret savu darbu.