Luzzatto ir vīna projekts, kas radies, sadarbojoties vēsturiskai vīndarītavai Batasiolo Itālijas ziemeļos un rabīnam J. Belinovam (Belinow) no Milānas. Viņu mērķis bija radīt un pildīt pudelēs kvalitatīvu košera produktu vienā no labākajiem vīna reģioniem pasaulē.

Šī ir ideāla savienība, kas apvieno rūpes par vīna dārziem Langē, kur aug ģimenes vīndarītavai Batasiolo autentiskas vīnogu šķirnes, vienlaikus izmantojot mūsdienīgas vīna ražošanas metodes atbilstoši produktu apstrādei pēc košera nosacījumiem. Tādējādi šai savienībai izdevies piesaistīt patērētājus savdabīgajai, autentiskajai un neatkārtojamajai vīna garšai.

Vīni tiek ražoti ortodoksālās ebreju organizācijas “Orthodox Union” kontrolē, un tie ir košera vīni. Šī organizācija paziņo savas prasības un uz ražošanas vietām nosūta savus inspektorus. Tādā veidā vīndarītava ieguvusi tiesības uz savu vīnu etiķetēm rakstīt simbolu OU-P, kas apliecina produkta sertifikāciju, ka tas derīgs “Košera pesaha laikam”.

Kosher UO-P symbols
kosher-wine

Ebreju likums izvirza virkni prasību ēdamajiem produktiem un to gatavošanas metodēm.

Tulkojot no ivrita, vārds “košers” nozīmē “derīgs”. Lai vīns būtu košera, ebrejiem, ievērojot sestdienu, jākontrolē viss vīndarīšanas process, sākot no vīnogu spiešanas līdz saliešanai pudelēs, turklāt ikvienai izmantojamai sastāvdaļai arī jābūt košera.

Luzzatto vīni, kā apgalvo pats vīndaris, radīti, cienot sava reģiona vēsturi un tradīcijas, atrodoties nebeidzamos harmonijas meklējumos starp tradicionālo garšu un modernām tendencēm. Vīna muiža Beni di Batasiolo glabā Doljani ģimenes vēsturi. Jau piecās paaudzēs ģimene audzē vīnogas un ražo vīnus Langes rajonā Itālijā, kas ir arī tāda cēla un augstdzimuša vīna kā Barolo dzimtene. Šajā apvidū, ko ieskauj mūžīgas miglas, Doljani ģimene pēdējos piecdesmit gados piedzīvojusi daudz vairāk pārmaiņu nekā visa reģiona vēsture simts gados.

1978. gadā Doljani ģimene iegādājās vēsturisku vīndarītavu Kiola pasaulslavenā ražošanas zonā, kur audzē slavenās Nebbiolo vīnogas, un šobrīd ražo pašus izsmalcinātākos vīnus Pjemontā.

2020 Barbera d’Alba DOC – piesātināts, sabalansēts un apburošs daudzšķautņains sarkanvīns, kas piemērots dažādiem gadījumiem. Augļaina un nedaudz balzamveida nots, kas raksturo Barbera šķirni, brīnišķīgi papildina vītinātas gaļas un dažādu šķirņu siera garšu

2020 Langhe Chardonnay DOC – pasaulē zināmākās balto vīnogu šķirnes Chardonnay interpretācija. Šī šķirne burtiski iesūc vietējās zemes garšu, nodrošinot vīnam elegantu stilu. Langes minerālā augsne, bagāta ar kaļķi, vīnam piešķir balto ziedu smaržu notis un jūras raksturu. Tas ideāli sader ar zivju ēdieniem, pastu un risoto.

Leave a Reply