Vienkāršība

Profesionāli vīnziņi iesaka piknikam izvēlēties vienkāršus un nedārgus vīnus. Šādi vīni, pirmkārt, neprasa “pareizās” glāzes. Otrkārt, brīvā dabā nav vērts pasniegt izsmalcinātu vīnu, jo tā sarežģītais aromāts svaigā gaisā tik un tā izgaisīs.

Un tā – vienkāršam vīnam nevajag īpašas glāzes. Šis, protams, ir labs jaunums, jo pikniks – tas vispirms ir vieglums! Tā ka galda vīnam paņemiet līdzi piknikā stikla vai plastmasas glāzes, kas imitē stiklu.

Balto vai sarkano?

Te nu nav nekādu noteikumu! Izvēle ir atkarīga no tā, ko gatavojaties likt galdā, kas jums patīk un kādā laikā rīkojat pikniku.

Ja plānojat vieglu pikniku ar zivi un dārzeņiem, iesakām izvēlēties svaigu baltvīnu. Šāds vīns lieliski iederas piknikā dienas vidū, kaut gan tas nesabojās arī vakaru. Piemēram, delikātais vīns Soave D.O.C. ar minerālām notīm, svaigiem citrusiem un kaļķi un ilgu pēcgaršu ar citrusu miziņas un persiku niansēm. Šo Ar. Agr. Tamellini vieglo vasaras vīnu patīkami dzert svaigā gaisā. Iesakām paķert līdzi aukstumsomu, jo šie vīni jādzer atdzesēti.

Savukārt, ja esat sarkanvīna cienītājs, rekomendējam izvēlēties itāļu Valpolicella Classico ar saldu garšvielu notīm, kas ražots klasiskā vīna reģiona Valpolicella pašā sirdī – vīndarītavā Ca` La Bionda. Šī vīna aromātā jūtamas svaigu ķiršu, zaļu garšaugu un aveņu notis – tieši tas, kas nepieciešams piknikam! Taču, ja nepatīk Itālija, piknikam labi noderēs jebkurš augļains sarkanvīns ar skābumiņu, piemēram, spāņu rioha, franču grenašs vai kaut kas no Jaunās Pasaules. Galvenais, izvēloties sarkanvīnu, neņemiet sarežģītu, smagu, piesātinātu vīnu un atcerieties, ka sarkanie vīni parasti ir smagāki, tāpēc būs piemērotāki piknikam dienas otrajā pusē.

Dzirkstošais

Godīgi sakot, šampanietis vai jebkurš dzirkstošais vīns (proseko, kava) – nevainojams variants piknikam. Tieši dzirkstošie vīni kļūs par nevainojamu papildinājumu visām iespējamajām uzkodām un salātiem, ko parasti pasniedz piknikā. Taču atcerieties, ka dzirkstošiem vīniem patīk aukstums, tāpēc laikus padomājiet, kā dzērienam saglabāt pareizo temperatūru.

Mēs iesakām nogaršot ļoti vieglo Cremant de Bourgogne «La Croix» no Domaine La Croix Montjoie. Nešaubāmies, ka šis dzēriens ar gatavu dzelteno ābolu piegaršu, citrona, greipfrūta un cidoniju  notīm radīs svētku atmosfēru un vieglumu, bet tieši tas vajadzīgs piknikam pēdējās vasaras dienās!