Категории
Tags
Популярное:
Статьи о вине

2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

понедельник, 08 июня 2020 г.
2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

Šobrīd modē vairāk ir nevis paši dabiskie vīni, bet gan sarunas un strīdi par tiem. Un laikā, kad vīna snobi un dabiskā vīna pielūdzēji noskaidro, ko labāk dzert un ko ne, vīndari dabisko vīnu jomā no gada gadā gūst jaunus rezultātus izcilu vīnu veidā un godprātīgi veic savu darbu, neraugoties ne uz ko. Vīns, kas nes vārdu Radikon, ir uzskatāms par modernās vīndarīšanas leģendu, tas radīts ar autentiskuma dvēseli un bezgalīgu entuziasmu.

Irina Rakeviča

Pārsteidzoši, taču Radikon oficiālajā mājaslapā nav neviena vārda par dabiskumu, lai gan, izpētot materiālus, kļūst skaidrs, ka ar dvēseliskumu un cieņu pret dabu un mīlestību pret vīnogu stādiem ir piesātināts katrs vārds: “Atver durvis sajūtām, ieklausies, kā smaržo vīna dārzs, sajutis roku siltumu, kuras elpojušas ogu spozmi, iekodies vīnogu melodijā, pieņem dabas garšu.” 

Stanko Radikons, leģendāra personība dabisko un oranžo vīnu pasaulē, 2016. gadā 62 gadu vecumā  aizgāja no dzīves, atstājis vēsturē 36 vintāžas neordināra, dzīva un spilgta vīna no Friuli–Venēcijas–Džūlijas reģiona ltālijas ziemeļaustrumos.  

Šim reģionam ir austroungāru pagātne, tieši tāpēc šajā teritorijā pēc Pirmā pasaules kara palika daudz slovēņu, un šīs tautas kultūra dzīva vēl šobaltdien. Arī Radikonu ģimenei ir slovēņu saknes. Vēl 1900. gados vīna dārzi piederēja vectēvam Stanko Francim Mikulasam, kurš ģimenes vīna laukus apstādīja ar vietējo šķirni Ribolla Gialla. Šīs vīnogas potenciālam un veiksmei nākotnē noticēja vecāki un vēlāk arī pats Stanko Radikons, kura vēsture sākās 1980. gadā, kad viņš pārņēma ģimenes rūpalu.  

Radikona vīni uzreiz nekļuva par kulta lietu – visu sava darba gadu laikā Stanko eksperimentēja un izmēģināja jaunas metodes. Daudzi viņu uzskata par pionieri un celmlauzi starp dabisko vīnu ražotājiem. Jo tās nav tikai tīras vīnogas, kas izaudzētas bez ķīmiskā mēslojuma.  Tā ir vīndarīšana ar atšķirīgu filosofiju un pieeju vīna radīšanā. Tos pamatpostulātus, pie kuriem nonāca Stanko Radikons, apgūst nu jau jaunākās paaudzes vīndari.  

Par svarīgu soli vīna radīšanā kļuva ilgstoša (līdz trīs mēnešiem!) macerācija (sulas nostādināšana uz vīnogu miziņām), kas nākamo vīnu ļauj bagātināt ar dziļu krāsu, vērtīgām aromāta notīm un neatkārtojamu garšu, kas baltvīnam neraksturīgi bagāta pat ar tanīniem. Tieši tanīni ir dabiskie konservanti un ilgstoši ļauj vīnam saglabāt savu struktūru. To pamanīja arī Stanko Radikons, kurš tāpēc 2003. gadā pilnībā atteicās no sulfītu izmantošanas, jo viņa vīni bija ilgdzīvotāji un stabili bez jebkādām piedevām. 

 Galīgi par to vīndarim pārliecināties ļāva grāmata, ko 19. gadsimtā vidū bija sarakstījis kāds vietējais garīdznieks. Viņa darbos Stanko pamanīja interesantu faktu, ka pēc ilgstošas sulas nostādināšanas uz miziņām vīndaris neizmantoja sēra dioksīdu un šādu vīnu vēlāk izmantoja ārstnieciskiem nolūkiem, kas veicināja straujāku slimnieku atlabšanu.  


 

Paliekot uzticīgs dabai, Stanko Radikons pilnībā atteicās no daudzām tehnoloģiskām metodēm, piemēram, temperatūras mākslīgas regulēšanas. Vīnogu fermentācija noris vecās mucās maksimāli dabiskos apstākļos bez mākslīgu raugu izmantošanas. Šādos apstākļos rūgšana var ilgt no 15 līdz 45 dienām. Tad seko vīna nākamā izturēšana trīs līdz piecu gadu garumā. 

Īpaša nozīme piešķirta pat iepakojumam. Tieši tāpēc kopā ar Ediju Kantu tika izstrādātas īpašas 500 ml un 1 litra pudeles ar šauriem kakliņiem. Aizkorķēšanai izmanto speciālus tievākus korķus, kuru izmērs izskaitļots tāds, lai pudelē starp vīnu un korķi saglabātu tādu pašu gaisa proporciju, kā glabājot vīnu magnuma pudelēs ar 1,5 litru tilpumu. Šādā veidā vīns nobriest un glabājas labāk. Stanko savu vīna pudeļu nestandarta tilpumu pamato ar sadzīvisku iemeslu – pusdienām standarta pudele ar 750 ml tilpumu ir daudz, bet vakariņām – par maz, tāpēc saviem vīniem viņš mainīja pudeļu tilpumu.  

Protams, tādas “dumpinieciskas” un nepierastas ražošanas metodes, no vienas puses, un vectēvu, no otras, vīna kritiķi sākotnēji nepieņēma,  arī sabiedrība 1990. gados tās vēl neatzina, taču laiks visu salika pareizajās vietās un Radikona jaunā stila vīni kļuva par pašu prasīgāko vīna cienītāju iekāres objektu.   

 Tēva iesākto turpināja viņa dēls Saša Radikons, kura spēcīgajās rokās atrodas 11 hektāru vīna dārzu ar vecajiem, vēl viņa senču stādītajiem vīnogulājiem. Roku darbs, zema ražība, ilga macerācija ar tai sekojošu dabisku fermentāciju un izturēšanu lielās 25–35 hektolitru tilpuma ozolkoka mucās, bez filtrācijas un sēra dioksīda pievienošanas – tā top leģendārais vīns Radikon. 

Esiet atvērti jaunai garšai, un jūs ļoti ātri iemīlēsities šajā vīnā ar tik dabisku un patiesu raksturu! 

 

Инструмент для удовольствия

четверг, 07 мая 2020 г.
Инструмент для удовольствия

Для начинающих вино и так сложный и запутанный предмет, поэтому выбор правильных бокалов часто не в приоритете. Я не могу подсчитать, сколько раз был разочарован винами, которые подавались в несоответствующих бокалах – как в ресторанах, так и на частных вечеринках. Бывает удивительно, что кто-то может потратить внушительные суммы на изысканные вина и при этом пренебречь приобретением подходящих бокалов. В этой статье я постараюсь раскрыть ключевые причины и поделюсь общими рекомендациями по выбору правильных бокалов для определенного типа вина или сорта винограда.

Александр Минаев

#teirdarbs: Ищем фаната мира вина!

четверг, 14 ноября 2019 г.
#teirdarbs: Ищем фаната мира вина!

Больше всего на свете вы любите вино, вкусную кухню и приятные беседы? Можете коротко понятно и, главное, вкусно рассказать о вине или другом товаре? Тогда присоединяйтесь к команде Noble Wine, чтобы общаться и погружаться в мир гастрономии и вина в компании единомышленников! Подробности ниже.

Бордо: как в нем разобраться и получить удовольствие

среда, 30 октября 2019 г.
Бордо: как в нем разобраться и получить удовольствие

Рука в магазине и рада бы потянуться за бутылкой бордо, но на мозг давят стереотипы:
бордо – это однообразная и скучная кислятина, да за те же деньги можно купить
шикарное чилийское. На самом деле вот что: в регионе Бордо делают много разных
вин, и не только красные, кстати. Среди этого всего реально найти приятные вещи, а
еще реально во всем многообразии не запутаться. Мы же поможем.

Jura – место для виноделов-хипстеров

четверг, 13 июня 2019 г.
Jura – место для виноделов-хипстеров

В один из прохладных ноябрьских дней дружная команда Noble Wine приземлилась в Женевском аэропорту, чтобы отправиться в небольшой винодельческий регион под названием Jura, расположенный на востоке Франции – между Бургундией и Швейцарией. В этом регионе производят довольно специфические вина, «вина на любителя», нестандартность которых восхищает и отпугивает. Ну что же, о вкусах, как говорится, не спорят! В этой статье мы хотели бы поделиться своими личными впечатлениями от знакомства с таким замечательным регионом, с его живописными виноградниками и уникальными винами.

Нравится эта статья? Подпишись!