• Sarkanvīns
    Sarkanvīns
Vīns • 5eme Cru Classe Pauillac AOC • Château Lynch Moussas • Noble Wine
67 60
Ronalds Pētersons, “Noble Wine” someljē
"Aromātā jūtamas lakricas, upeņu, tabakas un dzērveņu notis. Garšā vīns ir vidējas miesas būves ar upeņu un kazeņu niansēm. Tanīni ir krītaini un aktīvi."
1

5eme Cru Classe Pauillac AOC

Vīns tiek darīts no 75% Cabernet Sauvignon, 5% Cabernet Franc un 20% Merlot. Vīnu notur ozolkoka mucās 14-18 mēnešus, no kurām 50% ir jaunas.
Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
Ieteicamais laiks vīna atvēršanai: 2012-2022
Pudele: 0.75 L
Ir noliktavā: 6+ pudeles
6 pudeles kartona kastē

Château Lynch Moussas

Château Lynch-Moussas ir 5ème Cru klases vīndarītava, kas atrodas apelācijas Pauillac dienvidrietumos. Pēdējo 30 gadu laikā Lynch-Moussas ir pilnībā atjaunota un ražo augstas kvalitātes Bordeaux sarkanvīnu. Iespaidīgā muižas ēka celta 1850. gadā, taču viens no svarīgākajiem gadskaitļiem vīndarītavas vēsturē ir 1969., kad to iegādājās Emīls Kastežā (Emile Castéja), vīna muižas Château Batailley un vīnu uzpircējfirmas (négociant) Borie-Manoux īpašnieks. Plaša vīnadārzu atjaunošana un ļoti nepieciešamā vīna pagrabu pārbūve pilnīgi pārvērtušas vīna kvalitāti. Lynch-Moussas savās raksturīgākajās izpausmēs ir vairāku šķirņu sajaukums uz Cabernet Sauvignon bāzes, un vīns 12‒18 mēnešus tiek nogatavināts ozolkoka mucās (60% no tām ir jaunas). Tam ir bagātīga tumšo augļu garša un izteikta vaniļas nots. Salīdzinājumā ar citiem Pauillac vīniem Lynch-Moussas vīnā ir salīdzinoši augsts Merlot īpatsvars, tāpēc tam ir maigāka, zīdaināka un noapaļoti augļaināka garša nekā daudzās kaimiņu vīndarītavās gatavotajam.

Izvēlieties vīnu sev

Vērtība:  €
Gadi:
Izmantojiet šo rīku izvēlei vai ievadiet ciparus manuāli
Izmantojiet šo rīku izvēlei vai ievadiet ciparus manuāli