Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Ilgais ceļš uz vīna Olimpu. 1. daļa

otrdiena, 2016. gada 12. aprīlis
Noble Wine intervija ar Vincents Restorāna vīnzini Raimondu Tomsonu.

Latvijas vīna aprindās pēdējā pusgada laikā Raimonda Tomsona vārds izskanējis īpaši bieži un skaļi. Mēs, Noble Wine, vēlētos uzzināt, kas dzīvē mainījies pēc veiksmīgā starta pasaules vīnziņu čempionātā Argentīnā, kur iegūta augstā septītā vieta, un kādi ir Latvijas titulētākā vīnziņa tālākie mērķi un sapņi.

Tevi jau neskaitāmas reizes intervējuši par Argentīnas piedzīvojumiem. Pastāsti mums par saviem nākotnes plāniem, kas mainījies pēc Argentīnas?

Par gatavošanos un plānošanu, atbalstu... Tas viss jau kaut kur ir izskanējis. Par nākotni gan varam parunāt, jo tieši plānoju mazliet paplašināt savu darbības virzienu. To bagāžu, kas iegūta visu šo gadu laikā, gan teorētiskās zināšanas, gan pieredzi 17 gadu garumā restorānā Vincents ar Mārtiņu Rītiņu, kurš mani ļoti daudz iedvesmojis, esmu ņēmis līdzi visur – ceļojumos, smalkos un pasaules slavenākajos restorānos. Vienmēr bijusi doma, ka man gribētos sniegt savas zināšanas plašāk un tālāk. Ir daudz veidu un iespēju. Kā es to darīšu, izmantojot mājaslapu, uzzināsiet rudenī. Globāli papētot, kas notiek, redzams, ka tiem vīnziņiem, kuri ar savu vārdu un darbiem sevi jau pierādījuši, tas ir tikai loģisks solis. Protams, var uzdot jautājumu, vai Latvijas nelielajā tirgū ilgtermiņā būs pietiekams pieprasījums.

Vai tu skaties tikai Latvijas mērogā?

Nu lūk! Mērķis ir iekarot Baltiju. Jau esmu saņēmis uzaicinājumu doties uz Krieviju. Novembra beigās braukšu uzstāties seminārā, kas notiks Pēterburgā. Semināra nosaukums – Kā kļūt veiksmīgam vīnzinim. Tas ir pirmais solis ārpus Latvijas. Bet skaidrs, ka nedrīkst apstāties. No vienas puses, pietiktu – esi ieguvis septīto vietu pasaulē, kas ir ļoti ļoti augsts sasniegums, bet, zinot sevi, man ir grūti apstāties pie sasniegtā, ir sajusta uzvaras garša, un var iet tālāk. Pasaules mērogs gan ir pēc pāris gadiem, bet nākamgad ir sacensības Eiropā, kas ir tuvākais solis, kam gatavošos un mēģināšu labi nostartēt.

Vīnzinis Raimonds Tomsons deguste vīnu Noble Wine vīna veikalā vīna pagrabā

Degustācijas laikā Noble Wine vīna pagrabā

Vai tu jau aptuveni zini savus konkurentus Eiropas čempionātā?

Eiropas čempionāts būs vismaz tikpat grūts no konkurentu viedokļa, ja pat ne grūtāks. Tas kodols, kas bija visspēcīgākie pasaulē, bija eiropieši, tie paši kadri, izņemot zviedru. Tātad būs vēl grūtāk, jo pusfinālā vietu būs vēl mazāk – 10–12, nevis 15, un arī mazāk dalībvalstu, tikai 36. Tas notiks aprīlī/maijā, un plāns jau ir skaidrs. Decembrī sākšu gatavoties ļoti nopietni, esmu vēl formā no pasaules čempionāta un galvenais ir sastādīt labu plānu.

Strādāsi pie sava personīgā zīmola pulēšanas?

Protams, darbu restorānā es nekādā gadījumā nevēlos pārtraukt, jo tā ir īstā vide, kurā vīnzinim strādāt. Bet papildus tam es konsultēšu. Nākotnē, iespējams, pat būs kursi, kuros vēl kompaktāk nodot savu bagāžu – gan vīna profesionāļiem, gan vīna mīlētājiem. Tas ietver gan korporatīvos, gan privātos pasākumus, dzimšanas dienas un degustācijas. Mājaslapa būs vide, kurā mani atrast.

Skatoties uz to, kas tālāk notiek ar pasaules atzinību guvušiem vīnziņiem, redzams, ka daži pievērsušies pat vīna darīšanai. Vai tev ir bijusi doma radīt savu vīnu un piedāvāt kādu smalku Austrijas rīslingu ar Tomsona vārdu?

Atskatoties uz studijām vīna akadēmijā (Austrijā – M.K.) kopā ar Mārtiņu (Mārtiņš Pīlēns – M.K.), Aigaru (Aigars Lukstiņš – M.K.), Kasparu (Kaspars Reitups – M.K.), Pīlēns bija vienīgais, kurš izrādīja patiesu interesi par vīna darīšanas procesu. Turpretī mēs ar Kasparu, mācoties enoloģiju un vitikultūru, nolēmām, ka tas nav mums. Tāds darbs vīna laukā! Tas tiešām ir sarežģīti, jāņem vērā ļoti daudz nianšu, kā var manipulēt ar materiālu vīna darītavā, pamatīgi jāzina ķīmija. Tā ir pilnīgi cita pasaule. Pagaidām es sevi neredzu kā vīndari. Bet nekad nesaki nekad!

Tavs vārds pasaulē skan kopā ar vārdu – Latvija. Kā tu pats esi to izjutis?

Arī Argentīnā tā notika, un tas bija ļoti patīkami. Protams, esmu ieguldījis ļoti lielu darbu, man palīdzējuši cilvēki, kuri man apkārt, un tās emocijas ir neaprakstāmas, ka tas viss ir atalgojies uzvarā, ja tā to var nosaukt. Man bija milzu gandarījums, ka no tādas mazas valsts esmu iznesis Latvijas vārdu uz globālās skatuves. Reportieri, galvenokārt no Āzijas, nāca klāt un prasīja, kas Latvijā notiek, kāda te vīna kultūra un, protams, kur Latvija atrodas. Patīkami, ka viena no pasaules ietekmīgākajām vīna industrijas mācību iestādēm WSET ietvītoja un uzrakstīja paldies saviem studentiem, mēs tur bijām trīs – Jolie du Pois (3. vieta), Heidi Makenen un es. Atgriežoties visiem teicu, ka vīna industrija ir uz pareizā viļņa, kas varētu piesaistīt jaunākus cilvēkus nopietnāk pievērsties vīna izzināšanai.

Latvijas vīnziņu konkursā Rīgā

Latvijas vīnziņu konkursā Rīgā

Vai domā, ka Latvijā jāveido vīnziņu zīmols?

Varbūt nākotnē tiešām par to jādomā. Pieredze mums ir, cilvēki arī. Būtu jādomā par izglītības sistēmu, izglītošanu. Man patīk, kā fundamentu un domāšanas veidu ielika Austrijā – viņi iemāca saprast vīnu. Saprast un respektēt – caur zināšanām. Es diezgan bieži esmu novērojis, ka pat vīna industrijā iesaistīti cilvēki vīnu pagaršo un saka, ka vīns ir galīgi garām vai tanīnains, vai nesabalansēts. Protams, jebkurā gadījumā tas ir subjektīvi. Taču, ja zini, kā un kur, kādā augsnē vīnogas augušas, kā ar tām darbojas vīna darītavā un kas ir galvenie faktori, tad pirmām kārtām tu izrādi cieņu vīnam un zini, ko no tā sagaidīt un kā vīns garšos. Vai šis vīns šķitīs gards, tas jau ir cits jautājums. Galvenais mērķis, vienalga, vai tas ir vīna mīļotājs vai jauns vīna profesionālis, ir saprast, ka, piemēram, Argentīnas Tannat garšo tā un tieši tā, taču šis vīns var nebūt jūsu favorīts.

Vēl būtu jāizdomā sertifikācijas sistēma. Veids, kā sistematizēt – jāiziet kursi, skola vai lekciju daudzums. Jāizveido mācību struktūra. Nākotnē to varētu darīt Latvijas vīnziņu asociācija – vīnzinis nopietni mācās un saņem sertifikātu, kas apliecina, ka ir iegūtas labas pamatbāzes zināšanas. Es nerunāju par asociācijas desmit lekciju kursu. Pēc tam iespējams izlemt, vai turpināt izglītoties ārpus Latvijas, iegūstot starptautisku izglītību.

Lai iegūtu ASI Somelier Sertification, jānoliek diezgan grūts eksāmens. Tas nākamgad būtu jāpamēģina. 

Intervijas turpinājumu lasiet jau rītdien mūsu mājaslapā.

Elio Altare – revolucionārs ar motorzāģi

trešdiena, 2016. gada 23. marts
Elio Altare – revolucionārs ar motorzāģi

Elio Altares pirmais brauciens uz Burgundiju 1976. gada janvārī bija atklājumu pilns un kļuva par tādu kā lūzuma punktu līdzšinējā vīna darīšanā – Elio nolēma eksperimentēt ar citām metodēm. Talkā nāca motorzāģis, samazinot veco, lielo botti skaitu, lai atbrīvotu vietu jaunām mucām. Revolūcija! Un izcili ieguvumi. Kritiķu un vīna cienītāju aprindās slavas saulītē īpaši tiek celti tieši astoņdesmito gadu ražas vīni no Elio vīnogu dārziem Arborinā (Langhe Nebbiolo) un Laridži (Barbera). Šobrīd saimniecība ir aptuveni 10 ha liela, un gadā vidēji tiek saražots aptuveni 6000 pudeļu. Kopš 2003. gada Silvija, vecākā meita, strādā kopā ar Elio.

Lasīt talāk

8 iemesli kāpēc jums noteikti vajadzētu aizbraukt uz Pjemontu!

trešdiena, 2016. gada 16. marts
8 iemesli kāpēc jums noteikti vajadzētu aizbraukt uz Pjemontu!

Rudenī Pjemontā vērojama īpaša tūrisma aktivitātes eksplozija. Iespējams, tas saistīts ar maģisko baltās trifeles aromātu. Rudens ir arī labākais gadalaiks gastronomiskam vīna baudīšanas ceļojumam: slavenie pakalni, īsti UNESCO dārgumi, kļūst vēl skaistāki – vīnogu dārzi maina krāsu un atbrīvojas no augļiem, tuvojoties to ideālā brieduma brīdim. Vīnogu rudens ražas novākšana un vīna ražošana atgādina tūristiem par mirkļa svarīgumu, netraucējot baudīt ainavas, lieliskus vīnus un izsmalcināto Pjemontas virtuvi.

Lasīt talāk

Aklā degustācija: kādu Barbera vīnu izvēlēties?

trešdiena, 2016. gada 09. marts
Barbera vīnu aklā degustācija restorānā Prego kuru organizēja vīna veikals Noble Wine

Pirms rudens sezonas sākuma Rīgas un Jūrmalas restorānu someljē sapulcējās itāliski omulīgajā restorānā Prego, kura nosaukums un iekārtojums liek iejusties Itālijas noskaņās. Vīna profesionāļu vērtēšanai tika atlasīti 14 itāļu vīni no Barbera vīnogu šķirn

Lasīt talāk

Cik labi Jūs pārzināt vīnu?

ceturtdiena, 2016. gada 03. marts

Lasīt talāk

Zvaigzne vārdā Cramant

piektdiena, 2016. gada 26. februāris
Diebolt Vallois ģimene ir slavēna ar savu šampanieti kuru jūs varat nopirkt tikai Noble Wine veikalā

20 kilometrus uz dienvidiem no Epernes atrodas ciemats Cramant, kurā dzīvo nedaudz vairāk par 600 cilvēkiem. Djeboltu-Valuā (Diebolt-Vallois) ģimene šeit ražo savu slaveno šampanieti no Chardonnay vīnogām, kas aug Grand Cru vīnogulāju laukos.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!