Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Džensisa Robinsone: sieviete vīna pasaulē

trešdiena, 2018. gada 19. septembris
Džensisa Robinsone: sieviete vīna pasaulē

Mūsu šīsdienas raksta galvenā varone ir viena no ietekmīgākajiem vīna kritiķiem pasaulē, kura pratusi lauzt stereotipus par to, ka sievietei nav vietas tradicionāli vīrišķīgajā un konservatīvajā vīna pasaulē. Iepazīstieties – Džensisa Robinsone!

Jebkurā laikmetā pasaulē valda zināmi stereotipi, bet, pakļauties tiem vai ne, tā ir katra cilvēka individuāla izvēle. Ja pieņemam, ka cilvēks 25 gados ir beidzis ļoti prestižu universitāti, studējis matemātiku un filozofiju, tad, visticamāk, šis cilvēks ir paraugs topošam intelektuālim ar izcilu karjeru nākotnē. Tieši tāda bija Džensisa Robinsone (pilnā vārdā Jancis Mary Robinson), un laikabiedri viņai paredzēja slavenas rakstnieces vai angļu izlūkdienesta MI-6 darbinieces nākotni. Tā vietā Robinsone visiem par lielu pārsteigumu izvēlējās iet ceļu, kurš nu nekādi nav saistāms ne ar rakstnieces, ne izlūka darbu, lai gan zināmas paralēles varētu saskatīt.

Džensisa Robinsone ir dzimusi 1950. gadā kādā Anglijas ziemeļu ciematiņā. Viņas vecāki nebija saistīti ar vīna kultūru, lai gan nav bijuši atturībnieki, kā tas bijis Roberta Pārkera gadījumā. Iegūstot Oksfordas universitātes diplomu matemātikā un filozofijā, Robinsonei nav bijuši skaidri nākotnes plāni, tādēļ viņa izmēģinājusi dažādus darbus, līdz kādā no šiem neilgajiem darbiem tikusi aizsūtīta komandējumā uz Franciju. Robinsonei neizsakāmi iepatikās franču virtuve, kas galu galā vienmēr neizbēgami noved pie vīna. Pēc atgriešanās Anglijā viņa nu jau mērķtiecīgi sāka meklēt darbu, kas būtu saistīts ar vīnu, un 1975. gadā sāka strādāt žurnālā Wine&Spirit. Tā sākās viņas galvu reibinošā karjera plašajā vīna pasaulē. Pēc kāda vīna kritiķa piezīmes par Robinsoni, ka viņa vīna pasaulē esot kā jauns, nenopietns Božolē vīns, Džensisa nolēma pierādīt pretējo un 1984. gadā kā viena no retajām sievietēm ieguva prestižo MW (Master of Wine) titulu. Tagad viņa pati smej, ka esot kā labs burgundietis – smalks un dziļš. Džensisa Robinsone ir vairāku grāmatu autore: The Wine Book (1979), Which? Wine Guide (1980), The Great Wine Book (1982), Masterclass (1983), Vines, Grapes&Wines (1986), Jancis Robinson*s Wine Course (1985), Confessions of a Wine Lover (1997), kopā ar Hjū Džonsonu izveidotais World Atlas of Wine (2001), How to Taste Wine (2008), Wine Grapes (2012), American Wines (2013) un visbeidzot viens no pilnīgākajiem apmācību materiāliem vīna pasaulē The Oxford Companion to Wine, kas regulāri tiek papildināts un izdots. Paralēli grāmatu rakstīšanai viņa raksta savu blogu Purple Pages, regulāri publicējas The Financial Times un ir izmēģinājusi savus spēkus, arī veidojot raidījumu par vīnu BBC televīzijā. Džensisa Robinsone ir komitejas sastāvā, kas izvēlas vīnu Elizabetei II, viņai ir neskaitāmi tituli, ieskaitot Decanter Women of the Year 1999.

Līdz 2001. gadam Robinsone aprakstīja, kritizēja, slavēja, bet nesniedza pietiekami saprotamus vērtējuma kritērijus vienkāršam vīna lietotājam. Tobrīd jau slavenā Pārkera 100 punktu skala un sabiedrības spiediens tomēr lika viņai izveidot vīna vērtēšanas skalu, kas bija balstīta uz visiem saprotamiem skaitļiem. Viņas izveidotā vērtēšanas skala ir pat saprotamāka par Pārkera izveidoto, jo ir balstīta uz 20 baļļu sistēmu. Ja vīns viņas skatījumā iegūst 12 un mazāk baļļu, to labāk nemaz nemēģināt.  Te vietā piebilst, ka pašai Robinsonei īsti nepatīk vērtēt vīnu ar skaitļiem, jo viņa, kā arī vairākums citu vīna kritiķu uzskata, ka nav vienas, objektīvas patiesības, kad runa ir par vīnu. Pat profesionāļiem gadās “neveiksmīgās dienas” – slikts garastāvoklis, dažādas garšas stipruma izjūtas dažādās dienās un citi faktori, kas var ietekmēt vērtējumu. No otras puses, vīna apraksts bez skaitļu izmantošanas vērtējumā ne visiem būs saprotams. Kur slēpjas atšķirība starp izcilu un neparastu vīnu? Starp pikantu, pilnīgu vai dzirkstoši atsvaidzinošu? Tādēļ Robinsones uzskats ir vienkāršs un patiess – vīna vērtēšana ir absolūti subjektīvs process.

Viedokļu dažādību un subjektivitāti vīna vērtēšanā arī pierādīja kāds spilgts gadījums. Roberts Pārkers kādā no saviem aprakstiem vīnam Chateau Pavie no Bordo bija iedevis 96 punktus, kas ir ļoti augsts vērtējums, izsakoties, ka tas ir viens no labākajiem attiecīgā gada Bordo vīniem un ka to gatavojis izcils vīndaris un perfekcionists. Džensisa Robinsone šo pašu vīnu novērtēja ar 12 punktiem, kas nozīmēja, ka tas ir pilnīgi nedzerams, veltot tam kritikas vilni un aprakstot to kā “pilnīgi nebaudāmu, ar pārgatavojušos aromātu un saldu kā portvīns”. Viņu viedokļu duelis par šo vīnu ilga trīs gadus, līdz, kā vēsta oficiālā versija, abi izcilie vīna kritiķi ir nejauši satikušies kādas viesnīcas brokastīs Bordo un salīguši mieru.

Olīveļļu? Nu, protams, lūdzu!

trešdiena, 2018. gada 05. septembris
Olīveļļu? Nu, protams, lūdzu!

Olīveļļas unikalitāte un daudzveidība atkarīga no teruā un valsts, kas to ražo, un par tās burvīgajām īpašībām jau sen no mutes mutē klejo daždažādi slavinoši nostāsti. Tomēr atbildēt uz jautājumu, kura no tām ir vislabākā, spēs tikai katrs pats. Protams, ar ražotāja “vieglu roku”…

Lasīt talāk

Kādu vīnu ņemt līdzi piknikā?

piektdiena, 2018. gada 24. augusts
Kādu vīnu ņemt līdzi piknikā?

Ja šovasar vēl nav sarīkots pikniks, iesakām pasteigties, kamēr augusts nav finišējis. Grozs, rūtots galdauts, uzkodas, augļi un, protams, vīns – baltais, sarkanais vai dzirkstošais – lieliski sabiedrotie svētkiem brīvā dabā!

Lasīt talāk

Saldējums no vīna pieaugušajiem

otrdiena, 2018. gada 21. augusts
Saldējums no vīna pieaugušajiem

Kurš teicis, ka saldējums – tas ir kārums tikai bērniem? Vasara izrādījās tik karsta, ka bez šī aukstā deserta, šķiet, neiztika pat vīri alus vakaros! Mēs esam apkopojuši idejas, kā pagatavot saldējumu un sorbetu no vīna. Tas ir tik garšīgi, ka gatavot un ēst var visu gadu, pat ja tik karsti kā jūlijā vairs nebūs!

Lasīt talāk

Noble Wine svētki HoReCa klientiem 2018

pirmdiena, 2018. gada 20. augusts
Noble Wine svētki HoReCa klientiem 2018

Šajā sestdienā norisa jau trešie mūsu klientiem veltītie Noble Wine svētki HoReCa! Pagājušajā gadā notikums bija sporta zīmē, bet šoreiz nolēmām uzsvaru likt uz gastronomiskām vērtībām, tāpēc dvāmies ciemos pie Latvijas Steiku kluba! Četru stundu ilgajā meistarklasē Jānis un Ausma ne tikai pagatavoja gandrīz 20 dažādu veidu steikus, bet arī sīki izklāstīja par gaļas sagatavošanas smalkumiem… Noble Wine no savas puses parūpējās par “nelielu” vīna krājumu ;) Šo dienu atcerēsimies ilgi, bet nākamgad atkal izdomāsim kaut ko interesantu!

Lasīt talāk

Intervija ar Annu Parent. 1. daļa

ceturtdiena, 2018. gada 09. augusts

Kurš gan labāk pratīs stāstīt par vīnu kā pats vīnzinis? Annu Parantu mēs intervējām pirms pāris gadiem, bet savu aktualitāti tā nav zaudējusi joprojām. Pirmajā (no trim) intervijas daļām ar Annu runājām par to, kā viņa kļuva par vīndari, par atšķirībām starp Volnay un Pommard un kā jūtas sieviete-vīndare tādā konservatīvā reģionā kā Burgundija.
Skatieties video, atzīmējiet like un parakstieties mūsu mājaslapā, lai nepalaistu garām pārējās intervijas daļas!

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!