Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

pirmdiena, 2020. gada 08. jūnijs
2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

Šobrīd modē vairāk ir nevis paši dabiskie vīni, bet gan sarunas un strīdi par tiem. Un laikā, kad vīna snobi un dabiskā vīna pielūdzēji noskaidro, ko labāk dzert un ko ne, vīndari dabisko vīnu jomā no gada gadā gūst jaunus rezultātus izcilu vīnu veidā un godprātīgi veic savu darbu, neraugoties ne uz ko. Vīns, kas nes vārdu Radikon, ir uzskatāms par modernās vīndarīšanas leģendu, tas radīts ar autentiskuma dvēseli un bezgalīgu entuziasmu.

Irina Rakeviča

Pārsteidzoši, taču Radikon oficiālajā mājaslapā nav neviena vārda par dabiskumu, lai gan, izpētot materiālus, kļūst skaidrs, ka ar dvēseliskumu un cieņu pret dabu un mīlestību pret vīnogu stādiem ir piesātināts katrs vārds: “Atver durvis sajūtām, ieklausies, kā smaržo vīna dārzs, sajutis roku siltumu, kuras elpojušas ogu spozmi, iekodies vīnogu melodijā, pieņem dabas garšu.” 

Stanko Radikons, leģendāra personība dabisko un oranžo vīnu pasaulē, 2016. gadā 62 gadu vecumā  aizgāja no dzīves, atstājis vēsturē 36 vintāžas neordināra, dzīva un spilgta vīna no Friuli–Venēcijas–Džūlijas reģiona ltālijas ziemeļaustrumos.  

Šim reģionam ir austroungāru pagātne, tieši tāpēc šajā teritorijā pēc Pirmā pasaules kara palika daudz slovēņu, un šīs tautas kultūra dzīva vēl šobaltdien. Arī Radikonu ģimenei ir slovēņu saknes. Vēl 1900. gados vīna dārzi piederēja vectēvam Stanko Francim Mikulasam, kurš ģimenes vīna laukus apstādīja ar vietējo šķirni Ribolla Gialla. Šīs vīnogas potenciālam un veiksmei nākotnē noticēja vecāki un vēlāk arī pats Stanko Radikons, kura vēsture sākās 1980. gadā, kad viņš pārņēma ģimenes rūpalu.  

Radikona vīni uzreiz nekļuva par kulta lietu – visu sava darba gadu laikā Stanko eksperimentēja un izmēģināja jaunas metodes. Daudzi viņu uzskata par pionieri un celmlauzi starp dabisko vīnu ražotājiem. Jo tās nav tikai tīras vīnogas, kas izaudzētas bez ķīmiskā mēslojuma.  Tā ir vīndarīšana ar atšķirīgu filosofiju un pieeju vīna radīšanā. Tos pamatpostulātus, pie kuriem nonāca Stanko Radikons, apgūst nu jau jaunākās paaudzes vīndari.  

Par svarīgu soli vīna radīšanā kļuva ilgstoša (līdz trīs mēnešiem!) macerācija (sulas nostādināšana uz vīnogu miziņām), kas nākamo vīnu ļauj bagātināt ar dziļu krāsu, vērtīgām aromāta notīm un neatkārtojamu garšu, kas baltvīnam neraksturīgi bagāta pat ar tanīniem. Tieši tanīni ir dabiskie konservanti un ilgstoši ļauj vīnam saglabāt savu struktūru. To pamanīja arī Stanko Radikons, kurš tāpēc 2003. gadā pilnībā atteicās no sulfītu izmantošanas, jo viņa vīni bija ilgdzīvotāji un stabili bez jebkādām piedevām. 

 Galīgi par to vīndarim pārliecināties ļāva grāmata, ko 19. gadsimtā vidū bija sarakstījis kāds vietējais garīdznieks. Viņa darbos Stanko pamanīja interesantu faktu, ka pēc ilgstošas sulas nostādināšanas uz miziņām vīndaris neizmantoja sēra dioksīdu un šādu vīnu vēlāk izmantoja ārstnieciskiem nolūkiem, kas veicināja straujāku slimnieku atlabšanu.  


 

Paliekot uzticīgs dabai, Stanko Radikons pilnībā atteicās no daudzām tehnoloģiskām metodēm, piemēram, temperatūras mākslīgas regulēšanas. Vīnogu fermentācija noris vecās mucās maksimāli dabiskos apstākļos bez mākslīgu raugu izmantošanas. Šādos apstākļos rūgšana var ilgt no 15 līdz 45 dienām. Tad seko vīna nākamā izturēšana trīs līdz piecu gadu garumā. 

Īpaša nozīme piešķirta pat iepakojumam. Tieši tāpēc kopā ar Ediju Kantu tika izstrādātas īpašas 500 ml un 1 litra pudeles ar šauriem kakliņiem. Aizkorķēšanai izmanto speciālus tievākus korķus, kuru izmērs izskaitļots tāds, lai pudelē starp vīnu un korķi saglabātu tādu pašu gaisa proporciju, kā glabājot vīnu magnuma pudelēs ar 1,5 litru tilpumu. Šādā veidā vīns nobriest un glabājas labāk. Stanko savu vīna pudeļu nestandarta tilpumu pamato ar sadzīvisku iemeslu – pusdienām standarta pudele ar 750 ml tilpumu ir daudz, bet vakariņām – par maz, tāpēc saviem vīniem viņš mainīja pudeļu tilpumu.  

Protams, tādas “dumpinieciskas” un nepierastas ražošanas metodes, no vienas puses, un vectēvu, no otras, vīna kritiķi sākotnēji nepieņēma,  arī sabiedrība 1990. gados tās vēl neatzina, taču laiks visu salika pareizajās vietās un Radikona jaunā stila vīni kļuva par pašu prasīgāko vīna cienītāju iekāres objektu.   

 Tēva iesākto turpināja viņa dēls Saša Radikons, kura spēcīgajās rokās atrodas 11 hektāru vīna dārzu ar vecajiem, vēl viņa senču stādītajiem vīnogulājiem. Roku darbs, zema ražība, ilga macerācija ar tai sekojošu dabisku fermentāciju un izturēšanu lielās 25–35 hektolitru tilpuma ozolkoka mucās, bez filtrācijas un sēra dioksīda pievienošanas – tā top leģendārais vīns Radikon. 

Esiet atvērti jaunai garšai, un jūs ļoti ātri iemīlēsities šajā vīnā ar tik dabisku un patiesu raksturu! 

 

Instruments baudai

ceturtdiena, 2020. gada 07. maijs
Instruments baudai

Iesācējiem jau vīns pats šķiet ļoti sarežģīts un noslēpumains dzēriens, tāpēc pareizo glāžu izvēle bieži vien nav prioritāte. Cik daudz reižu man nācies vilties vīnos, kas pasniegti neatbilstošās glāzēs – gan restorānos, gan privātos vakaros. Pārsteidzoši, ka kāds var iztērēt iespaidīgas summas izsmalcinātiem vīniem un tai pašā laikā būt nevērīgs pret piemērotu glāžu iegādi! Šajā rakstā centīšos atklāt galvenos iemeslus un atgādināšu dažus vispārīgus ieteikumus par pareizo glāžu izvēli noteikta tipa vīnam vai vīnogu šķirnēm.

Aleksandrs Minajevs

Lasīt talāk

Vīns garšīgākām Lieldienām!

trešdiena, 2020. gada 08. aprīlis
Vīns garšīgākām Lieldienām!

Lieldienas tuvojas straujiem soļiem un mums ir sagatavots špikeris, lai Jūsu svētkus padarītu vēl baudāmākus. Esam piemeklējuši vīnus, kuri lieliski komplimentēs gan jūsu Lieldienu brokastis, gan svētku vakariņas kā arī klasisko delikatesi – pildītu olu.
Lai ģimeniski un silti svētki!

Lasīt talāk

#teirdarbs: meklējam vīna pasaules fanu

ceturtdiena, 2019. gada 14. novembris
#teirdarbs: meklējam vīna pasaules fanu

Vairāk par visu Jums patīk vīns, gards ēdiens un aizraujošas sarunas? Protat īsi, saprotami un, galvenais, garšīgi stāstīt par vīnu vai citām lietām? Tad pievienojieties Noble Wine komandai, lai līdzīgi domājošo kompānijā ienirtu valdzinošajā vīna un gastronomijas pasaulē! Vairāk par pārdevēja - konsultanta vakanci vari uzzināt zemāk!

Lasīt talāk

Bordo: kā nepazust vīna plašumos un gūt baudu

otrdiena, 2019. gada 29. oktobris
Bordo: kā nepazust vīna plašumos un gūt baudu

Ieejot vīna veikalā, roka tā vien būtu gatava pastiepties pēc pudelītes sarkanvīna, bet prātā uzreiz nostrādā stereotipi: Bordo vīns – tas ir vienveidīgs un garlaicīgs skābums, turklāt par to pašu naudu taču var paņemt daudz smalkāku čīlieti. Taču patiesība ir pavisam cita – Bordo reģionā ražo daudzus un ļoti dažādus vīnus, un ne tikai sarkanos! Šajā piedāvājumā iespējams atrast arī ļoti patīkamas lietas, turklāt lielajā daudzveidībā neapmaldoties. Mēs palīdzēsim!

Lasīt talāk

Nemiera cēlāji no Jura reģiona

ceturtdiena, 2019. gada 13. jūnijs
Nemiera cēlāji no Jura reģiona

Pirmdiena. Dzestrā novembra rītā Noble Wine komanda nosēžas Ženēvas lidostā, lai apciemotu mazu reģionu, kuru no vienas puses norobežo Burgundija, no otras – Šveice. Vīna zinātāji šo reģionu apraksta gan ar labiem, gan ne tik glaimojošiem vārdiem. Katram sava taisnība, tāpēc izstāstīšu, kā Noble Wine gāja šajā unikālajā, dabas skatiem aizraujošajā reģionā.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!