Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Domaine Guy Amiot et Fils

trešdiena, 2020. gada 22. jūlijs
Domaine Guy Amiot et Fils

Burgundijā saka: “Pēc Chassagne un Puligny radīšanas Dievs atpūšas.” Pašos vīna Chassagne-Montrachet ražošanas pirmsākumos Amio ģimene rada vienus no izsmalcinātākajiem un cēlākajiem vīniem Francijā.

Jau 1920. gadā Arsēns Amio un viņa sieva Flāvija, kas strādāja fabrikā Parīzē, noalgoja saviem četriem bērniem aukli no Burgundijas ciematiņa Chassagne-Montrachet, kur tie nolēma iegādāties nelielu īpašumu Burgundijas centrālajā daļā. Viņi iegādājās māju ar nelieliem zemesgabaliem Les Vergers, Le Clos Saint Jean, Les Cailleretsun Dents de Chien, no kuriem pēdējais 1937. gadā ieguva statusu Le Montrachet Grand Cru.

Pirms pārcelšanās uz Burgundijas laukiem ģimene savu vīnogu ražu uzticēja vietējam vīndarim. Vīndaris pats pildīja vīnu pudelēs, neatstājot savu vīna darītavu, kā francūži saka: àla propriété.Amio ģimene izvēlējās nenodot savu vīnu lielajiem īpašniekiem vai uzņēmumiem, kas pēc tam to būtu pārdevuši tālāk ar savu nosaukumu. Tajos laikos šāda rīcība bija liels retums un tikai daži vīndari uzdrošinājās rīkoties tik drosmīgi. Tādējādi ģimene jau 1930. gadā Parīzē atvēra savu vīna veikalu, kur pārdeva vīnu no Domaine Amiot. Šis jaunais pārdošanas veids – no ražotāja pie galapatērētāja – guva ievērojamus panākumus, kas ļāva arī palielināt ģimenes vīna darītavas apmērus.

 

 

1985. gadā Gaijs Amio, kura vārdā ir nosaukts vīna darīšanas uzņēmums, pārveidoja muižu un uzcēla iespaidīgu vīna darītavu, kurā sāka ražot augstākās kvalitātes vīnus.

Kopš tā laika vīna dārzi darbojās bez pārtraukuma, un Amio ģimene jau četrās paaudzēs nodod savas zināšanas par zemi, kā arī noslēpumus saistībā ar vīndarību un lieliska vīna radīšanu no labākajiem Chassagne-Montrachetapgabaliem. 1993. gadā ģimenes uzņēmuma vadība tika nodota brāļiem Tjerī un Fabrisam Amio, kuri turpina sava vecvectēva iesākto uzņēmējdarbību, ievērojot senās tradīcijas un vienlaikus sasniedzot jaunas virsotnes

Ģimenes uzņēmums vēl joprojām ražo vīnu ierobežotā daudzumā, un no tam piederošajiem desmit hektāriem zemes katru gadu ar Domaine Guy Amiotzīmolu tiek ražotas apmēram 2000 pudeles ar tādiem nosaukumiem kā Chassagne, Puligny, St. Aubinun Santenay. Apmēram 30% vīna 12 mēnešus nogatavina ozolkoka mucās, kas piešķir vīniem garšas bagātīgumu, eleganci, aromātisko sarežģītību un nogatavināšanās potenciālu.

Domaine Guy Amiot ir izcili vīni, kuriem piemīt lieliska augļu, minerālu un balansa mijiedarbība. Tie ir stilīgi, bet vienlaikus arī ieturēti!

 

Vīni pie raksta

2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

pirmdiena, 2020. gada 08. jūnijs
2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

Šobrīd modē vairāk ir nevis paši dabiskie vīni, bet gan sarunas un strīdi par tiem. Un laikā, kad vīna snobi un dabiskā vīna pielūdzēji noskaidro, ko labāk dzert un ko ne, vīndari dabisko vīnu jomā no gada gadā gūst jaunus rezultātus izcilu vīnu veidā un godprātīgi veic savu darbu, neraugoties ne uz ko. Vīns, kas nes vārdu Radikon, ir uzskatāms par modernās vīndarīšanas leģendu, tas radīts ar autentiskuma dvēseli un bezgalīgu entuziasmu.

Irina Rakeviča

Lasīt talāk

Instruments baudai

ceturtdiena, 2020. gada 07. maijs
Instruments baudai

Iesācējiem jau vīns pats šķiet ļoti sarežģīts un noslēpumains dzēriens, tāpēc pareizo glāžu izvēle bieži vien nav prioritāte. Cik daudz reižu man nācies vilties vīnos, kas pasniegti neatbilstošās glāzēs – gan restorānos, gan privātos vakaros. Pārsteidzoši, ka kāds var iztērēt iespaidīgas summas izsmalcinātiem vīniem un tai pašā laikā būt nevērīgs pret piemērotu glāžu iegādi! Šajā rakstā centīšos atklāt galvenos iemeslus un atgādināšu dažus vispārīgus ieteikumus par pareizo glāžu izvēli noteikta tipa vīnam vai vīnogu šķirnēm.

Aleksandrs Minajevs

Lasīt talāk

Vīns garšīgākām Lieldienām!

trešdiena, 2020. gada 08. aprīlis
Vīns garšīgākām Lieldienām!

Lieldienas tuvojas straujiem soļiem un mums ir sagatavots špikeris, lai Jūsu svētkus padarītu vēl baudāmākus. Esam piemeklējuši vīnus, kuri lieliski komplimentēs gan jūsu Lieldienu brokastis, gan svētku vakariņas kā arī klasisko delikatesi – pildītu olu.
Lai ģimeniski un silti svētki!

Lasīt talāk

#teirdarbs: meklējam vīna pasaules fanu

ceturtdiena, 2019. gada 14. novembris
#teirdarbs: meklējam vīna pasaules fanu

Vairāk par visu Jums patīk vīns, gards ēdiens un aizraujošas sarunas? Protat īsi, saprotami un, galvenais, garšīgi stāstīt par vīnu vai citām lietām? Tad pievienojieties Noble Wine komandai, lai līdzīgi domājošo kompānijā ienirtu valdzinošajā vīna un gastronomijas pasaulē! Vairāk par pārdevēja - konsultanta vakanci vari uzzināt zemāk!

Lasīt talāk

Bordo: kā nepazust vīna plašumos un gūt baudu

otrdiena, 2019. gada 29. oktobris
Bordo: kā nepazust vīna plašumos un gūt baudu

Ieejot vīna veikalā, roka tā vien būtu gatava pastiepties pēc pudelītes sarkanvīna, bet prātā uzreiz nostrādā stereotipi: Bordo vīns – tas ir vienveidīgs un garlaicīgs skābums, turklāt par to pašu naudu taču var paņemt daudz smalkāku čīlieti. Taču patiesība ir pavisam cita – Bordo reģionā ražo daudzus un ļoti dažādus vīnus, un ne tikai sarkanos! Šajā piedāvājumā iespējams atrast arī ļoti patīkamas lietas, turklāt lielajā daudzveidībā neapmaldoties. Mēs palīdzēsim!

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!