Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Vērts zināt

Selfridges: Londonas impērijas aizspogulija

pirmdiena, 2018. gada 02. aprīlis
Selfridges: Londonas impērijas aizspogulija

Piedāvājam Jūsu uzmanībai vēl vienu rakstu no jaunā žurnāla Noble Wine numura par Burgundiju, kas pie lasītājiem nonāks aprīļa sākumā… Līdzīgus īsus kopsavilkumus publicēsim nākamās divas nedēļas, lai sniegtu Jums iespēju vairāk uzzināt par jauno žurnāla numuru.

«Šķidrie» aktīvi vai hobijs?

trešdiena, 2018. gada 07. februāris
«Šķidrie» aktīvi vai hobijs?

Vispārzināms fakts, ka lielākā daļa cilvēku vīnu izlieto vienu divas dienas pēc tā iegādes. Kāpēc vispār glabāt vīnu, ja to var nopirkt it visur un praktiski jebkurā laikā? Tomēr… Kolekcionēšanu var uzskatīt kā investīciju, bet pats atlases un meklējumu process var kļūt par papildu baudas avotu un aizraujošu hobiju. Kur meklējamas atšķirības un īpašais šajās dažādajās pieejās, iegādājoties vīnu?

(Ne)parastais korķis

trešdiena, 2018. gada 24. janvāris
(Ne)parastais korķis

Droši vien jums kādreiz būs gadījies, raugoties uz pudeļu pārpilnajiem plauktiem vīna veikaliņos vai lielveikalos, ļauties kārdinājumam un nodomāt teju par kaut kādu «sazvērestības teoriju», ko radījusi vispasaules vīndaru sabiedrība… Šoreiz iemesls nav bezgalīgā vīna stilu daudzveidība, bet gan korķi, ar ko šie vīni aizvērti.

Raugs, mucas un izspaidas: kā gatavo vīnu

trešdiena, 2017. gada 28. jūnijs
Raugs, mucas un izspaidas: kā gatavo vīnu

Vīna ražošanas tehnoloģija nešķiet tik sarežģīta, ja galvenos etapus aplūko atsevišķi. Parunāsim par to, kā gatavo sarkanos un baltos vīnus.

Kāpēc viens vīns maksā vairāk nekā cits?

trešdiena, 2017. gada 25. janvāris
Kāpēc viens vīns maksā vairāk nekā cits?

Kāpēc viena pudele maksā vairāk nekā cita, bet dažas ir tik dārgas, ka bieži vien mēs tās nevaram atļauties? Izvēloties vīnu, nākas saskarties ar dilemmu: kādu vīnu pirkt? Vai šis ir labs vīns un vai tā cena atbilst kvalitātei? Vīns rada mītus, tai skaitā arī par cenu. Cenas veidošanās jautājums interesē daudzus vīna cienītājus, tāpēc esmu centies tikt skaidrībā ar šo jautājumu, par piemēru ņemot Vecās Pasaules vīnus.

Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!