Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Siers + vīns = klasika?

otrdiena, 2019. gada 02. aprīlis
Siers + vīns = klasika?

Neliels ieskats par kārtējo rakstu žurnāla Noble Wine jaunajā numurā. Raksta tēma – siera un vīna saderība, klasiska kombinācija, ar kuru praktiski nav iespējams kļūdīties. Taču – vai viss ir tik vienkārši? Vai patiešām ir vienalga, kādu vīnu un sieru iegādāties veikalā? To noskaidrosim mūsu rakstā, kurā sniegsim izsmeļošu analīzi par siera un vīna saderību.

Visu rakstu pilnībā varat izlasīt žurnāla Noble Wine jaunajā numurā, kuru varat saņemt veikalā Noble Wine! Sekojiet līdzi arī citiem rakstu ieskatiem FB vai mūsu vietnē!

Nedaudz vēstures

Pirms sāksim “pārot vīnu un sieru”, vēlos nedaudz pieskarties siera vēsturei. Izrādās, ka par siera, tāpat kā maizes un vīna, dzimteni tiek uzskatīti Tuvie Austrumi, lai gan precīzi norādījumi uz kādu konkrētu vietu nav atrasti. Vēsture pauž, ka klejotāju ciltis, dodoties savos pārgājienos un līdzi ņemot govs, kazu vai aitu pienu, to lēja nelielos maisiņos, kas tika izgatavoti no jēra un/vai kazlēna, vai telēna kuņģa, kur tas gremošanas enzīmu un karstās saules ietekmē pēc kāda laika sarecējis. Siera gatavošanā nozīmīga loma bijusi Senajai Grieķijai. No turienes siera gatavošanas prasme ceļoja tālāk uz rietumiem, uz Romu. Romieši pilnveidoja šo mākslu, pievienojot dažādas papildvielas un tādējādi radot dažādas siera šķirnes. Recekļa iegūšanai romieši iemācījās iegūt recināšanas fermentu ne tikai no kazlēnu un jēru kuņģiem, bet arī ūdenī mērcējot dažādus augus, ziedus un vīģeskoka mizas. Lai kur devās romieši, līdzi viņi ņēma sieru, un no viņiem arī ziemeļu tautas ātri apguva un ieviesa siera ražošanu. Noskaidrot – kur un kas pirmoreiz izdomāja “sapārot” vīnu un sieru, ir neiespējami, un, domāju, ka tas pat nav nepieciešams, jo šķiet diezgan loģiski, ka tik populārais dzēriens – vīns – iet roku rokā ar sieru jau kopš sen seniem laikiem. Un ne velti – tieši siers ir viens no tiem ēdieniem, kas spēj būt tik daudzveidīgs, lai derētu pie jebkura vīna. Atliek vien atrast īsto pāri, jo ne katrs vīns ideāli sader ar katru sieru. Tā, piemēram, ir pierādījies, ka ļoti daudz sieru labāk sader ar baltvīnu, nevis ar sarkano.

Kas tad īsti ir siers

Neiedziļināsimies siera gatavošanas tehnoloģijā, bet paraudzīsimies uz sieru kā dzīvu organismu un lielisku sabiedroto vīnam. Vispirms – siers ir tik unikāls un tik saderīgs ar vīnu, jo, tieši tāpat kā vīns, siers ir dzīvs. Jā, lai cik neparasti tas izklausītos – siers ir dzīvs. Tas, tieši tāpat kā vīns, nobriest un mainās, kļūst asāks, aromātiskāks, reizēm “nomirst”. Tas aug un veidojas, līdz iegūst sev raksturīgās (atkarībā no siera veida) īpašības un individualitāti. Lielākai daļai sieru (tieši tāpat kā vīnam) svarīga ir izcelsmes vieta, bet kvalitāte ir ļoti atkarīga no tā ražotāja. Arī siers tiek apzīmēts un kontrolēts ar izcelsmes vietu (DOP). Nudien, sieru un to veidu ir ļoti daudz!  Tomēr galvenokārt sierus iedala pēc konsistences.

Raksturu saderība, pārojot sieru un vīnu

Kā jau minēju, siera veidu un stilu ir ļoti daudz, un ne katram vīnam der katrs siers.

Svaigie sieri, kā Mozarella vai Rikotta, nekādā ziņā nesaderēs ar sarkanvīniem, kas ir bagāti tanīniem, jo šis savienojums mutē radīs nepatīkami metālisku garšu. Pie svaigajiem sieriem vislabāk derēs atsvaidzinoši un tā saucamie kraukšķīgie baltvīni, tādi kā Sauvignon Blanc, Pinot Grigio vai Fiano di Avelino. Tomēr, ja esat sarkanvīna cienītājs, tad noteikti labāk izvēlēties vieglu sarkanvīnu bez izteiktiem tanīniem, piemēram, Beaujolais jeb Gamay vai Pinot Noir.

Noble Wine iesaka: Di Prisco FIano Irpina “Rotole”, jo kas gan labāk saderēs ar itāļu sieriem kā itāļu vīns!? Ja esat sarkanvīna cienītājs, noteikti pamēģiniet pie šiem sieriem Domaine Terres Dorees Beaujolais Fleurie, kas gatavots no Gamay vīnogām un brīnišķīgi atklās maigā siera slēptākās nianses.

Visu rakstu pilnībā varat izlasīt žurnāla Noble Wine jaunajā numurā, kuru varat saņemt veikalā Noble Wine! Sekojiet līdzi arī citiem rakstu ieskatiem FB vai mūsu vietnē!

 

Uzziniet vairāk par Noble Wine žurnālu šeit >  

 

Vīni ziemas vakaram

ceturtdiena, 2018. gada 20. decembris
Vīni ziemas vakaram

Mēs esam izvēlējušies piecus vīnus, ar kuriem vēlams nodrošināties ziemā. Tie lieliski iederēsies pie karstām ziemas vakariņām, būs piemērots pavadonis Ziemassvētku cienastam, kā arī var kļūt par jauku dāvanu ziemīgos svētkos.

Lasīt talāk

Ko dāvināt vīna cienītājiem?

trešdiena, 2018. gada 12. decembris
Ko dāvināt vīna cienītājiem?

Svētki tuvojas, un Jūs, visticamāk, jau esat sākuši aizdomāties par dāvanām tuviniekiem, kolēģiem, partneriem. Vēlamies ar Jums dalīties idejās par alkoholisko dāvanu tēmu. Ticiet, labu ideju mums ir gana daudz!

Lasīt talāk

Kā Pagatavot Karstvīnu?

pirmdiena, 2018. gada 03. decembris
Kā pagatavot karstvīnu?

Priežu skujas, mandarīni un pikantais karstvīns rada vismājīgākos ziemas svētku aromātus, kas ir kļuvuši par, gandrīz vai, obligātu atribūtiku daudzās valstīs šajā laikā. Mēs - Noble Wine arī ļoti mīlam pasēdēt vakarā ar glāzi karstvīna, lasot savu iemīļoto grāmatu vai vienkārši pavadot laiku kopā ar ģimeni, un tāpēc mēs nolēmām dalīties ar mūsu īpašo, šī sildošā Ziemassvētku dzēriena recepti.

Lasīt talāk

Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

otrdiena, 2018. gada 30. oktobris
Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

Nolēmāt atzīmēt Visu svēto dienu jeb Helovīnu, taču nezināt, kā? Mēs esam Jums sagatavojuši pāris ideju – gastronomisks Helovīns, trokšņaina kostīmu ballīte un ģimeniski svētki – un katram scenārijam sarūpējuši atbilstošu vīnu. Starp citu, ja vēlaties, visas šīs idejas itin viegli var apvienot  vienā grandiozā pasākumā.

Lasīt talāk

Jaunais Coravin Model 11!

trešdiena, 2018. gada 24. oktobris

Beidzot esam saņēmuši pēdējo – jaunāko Coravin modeli! Model 11 ir ticis vaļā no pogas, un tagad vīnu var ieliet, turot slīpi pudeli, izmantojot tik daudz gāzes, cik nepieciešams. Tas vēl nav viss, galvenais āķis – speciāls pielikums, kurā varat ne tikai ierakstīt, kādu vīnu dzērāt, bet arī atrast padomu, kādu ēdienu, filmu vai mūziku pie šī vīna ieteicams baudīt.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!