Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Saldējums no vīna pieaugušajiem

otrdiena, 2018. gada 21. augusts
Saldējums no vīna pieaugušajiem

Kurš teicis, ka saldējums – tas ir kārums tikai bērniem? Vasara izrādījās tik karsta, ka bez šī aukstā deserta, šķiet, neiztika pat vīri alus vakaros! Mēs esam apkopojuši idejas, kā pagatavot saldējumu un sorbetu no vīna. Tas ir tik garšīgi, ka gatavot un ēst var visu gadu, pat ja tik karsti kā jūlijā vairs nebūs!

Kulinārija – tā ir joma, kas ļauj eksperimentēt un īstenot jebkuras fantāzijas. Turklāt, lai veiktu kulinārus eksperimentus un radītu šedevrus, nemaz nav jābūt profesionālam pavāram. Galvenais veiksmes noslēpums – vēlme nogaršot kaut ko jaunu un gardu.

 

Sorbets no karstvīna

Saldējumu un sorbetu var pagatavot praktiski no jebkura vīna. Jums šķitīs dīvaini, taču šo auksto desertu var gatavot pat no karstvīnam paredzēta dzēriena. Ar to tad arī sāksim. Karstvīns jeb karsts dzēriens no sarkanvīna un garšvielām,  protams, asociējas ar Ziemassvētkiem, sniegu un salu.  Tomēr ticiet, ka tāds pikants un “iereibis” saldējums patīkami iekrāsos arī karstu vasaras dienu.

Lai pagatavotu sorbetu no karstvīna, vispirms to uzvāriet: sausā katliņā sasildiet garšvielas – kardamonu, vaniļas pāksti, kanēli, krustnagliņas –, lai tās “atveras”, tad pielejiet sausu sarkanvīnu, pievienojiet lāsi konjaka un cukuru, iemetiet vīnā apelsīna miziņu. Vāriet, līdz cukurs ir pilnībā izkusis. Pēc tam nokāsiet dzērienu un ielejiet to saldēšanai paredzētā formā (vai nelielās atsevišķās porcijformiņās). Lai našķis sasaltu vienmērīgi, ik pēc stundas apmaisiet sorbetu.

Noble Wine ieteikums: sorbeta pagatavošanai no karstvīna izmantojiet sarkanvīnu Garnacha «Old Vines» Emporda, kas ražots kalnu ieskautā Espeltas vīndarītavā Empordas reģionā, Spānijā. Sorbets saglabās sausu un intensīvi augļainu garšu un aromātu, kurā jūtamas svaigu kazeņu, tumšo ķiršu, zaļo piparu un Provansas zālīšu notis.

Nešaubāmies, ka sorbets no karstvīna pārsteigs Jūsu viesus!

 

Sorbets no baltvīna

Iespējams, Jūs tomēr nodomājāt, ka sorbets no karstvīna vasarā ir pārāk drosmīgs gājiens, un pietaupīsiet šo recepti līdz ziemai… Pamēģiniet sorbetu no baltvīna. To ir viegli pagatavot, bet baudas būs milzum daudz!

Lai pagatavotu sorbetu no baltvīna, Jums vajadzēs cukuru, pat daudz cukura, baltvīnu un citronu. Vispirms uzvāriet biezu cukura sīrupu un ļaujiet tam atdzist. Pievienojiet sīrupam baltvīnu un citrona sulu. Tagad vīna-cukura- citrona maisījumu var liet saldēšanai paredzētā formā (vai nelielās porcijformiņās) un ievietot saldēšanas kamerā vai atdzesēt uz ledus.

Noble Wine ieteikums: “baltajam” sorbetam lieliski piemērots vīns «Branu» Vermentino di Gallura, kas ražots Gallurā (Sardīnijā) jaunā itāļu vīndarītavā Vigne Surrau un kam piemīt spilgts aromāts ar dzeltenu ābolu, bumbieru, krēma un jasmīna notīm. No šī vīna gatavotam desertam būs sulīga garša ar atsvaidzinošu, zīdainu skābumu un zaļu ābolu niansēm.

Sorbets no baltvīna spēcīgi atsvaidzina!

   

Saldējums no vīna

Protams, no vīna var gatavot ne tikai sorbetu, bet arī īstu saldējumu! Arī te, tāpat kā sorbetam, recepšu ir milzums – viss atkarīgs tikai no Jūsu fantāzijas un garšas izjūtas. Galvenais – pagatavot saldējumu pareizi, bet vīns un arī garšvielas tam piešķirs Jūsu iecienīto garšu.

Pareizam saldējumam Jums būs nepieciešams trekns saldais krējums, olas un pūdercukurs. Vispirms atdaliet olu dzeltenumus no baltumiem. Pēc tam sakuliet dzeltenumus ar pūdercukuru, līdz iegūta viendabīga blīva masa. Maisot ielejiet to vīnā un, turpinot maisīt, sasildiet maisījumu ūdenspeldē. Kad masa iebiezē, nolieciet to atdzist. Saputojiet atsevišķi olu baltumus un saldo krējumu un pievienojiet šīs sastāvdaļas vīna maisījumam.

Pārlejiet gatavo maisījumu saldēšanai paredzētā formā (vai nelielās formiņās) un ievietojiet saldētavā.

Noble Wine ieteikums: labs risinājums saldējuma gatavošanai būs Kotdebonas reģiona Volnē atrodošās vīndarītavas Domaine Lafarge ražotais sarkanvīns Lafarge Bourgogne Passetoutgrain «L'Exception». Ar šo vīnu saldējums iegūs spilgtu ķiršainu garšu un patīkamu skābumiņu!

Ja godīgi, šādu saldējumu var pagatavot no jebkura alkohola, kas Jums garšo. Bet mēs, protams, iesakām vīnu!

Vīni pie raksta

Noble Wine svētki HoReCa klientiem 2018

pirmdiena, 2018. gada 20. augusts
Noble Wine svētki HoReCa klientiem 2018

Šajā sestdienā norisa jau trešie mūsu klientiem veltītie Noble Wine svētki HoReCa! Pagājušajā gadā notikums bija sporta zīmē, bet šoreiz nolēmām uzsvaru likt uz gastronomiskām vērtībām, tāpēc dvāmies ciemos pie Latvijas Steiku kluba! Četru stundu ilgajā meistarklasē Jānis un Ausma ne tikai pagatavoja gandrīz 20 dažādu veidu steikus, bet arī sīki izklāstīja par gaļas sagatavošanas smalkumiem… Noble Wine no savas puses parūpējās par “nelielu” vīna krājumu ;) Šo dienu atcerēsimies ilgi, bet nākamgad atkal izdomāsim kaut ko interesantu!

Lasīt talāk

Intervija ar Annu Parent. 1. daļa

ceturtdiena, 2018. gada 09. augusts

Kurš gan labāk pratīs stāstīt par vīnu kā pats vīnzinis? Annu Parantu mēs intervējām pirms pāris gadiem, bet savu aktualitāti tā nav zaudējusi joprojām. Pirmajā (no trim) intervijas daļām ar Annu runājām par to, kā viņa kļuva par vīndari, par atšķirībām starp Volnay un Pommard un kā jūtas sieviete-vīndare tādā konservatīvā reģionā kā Burgundija.
Skatieties video, atzīmējiet like un parakstieties mūsu mājaslapā, lai nepalaistu garām pārējās intervijas daļas!

Lasīt talāk

Jo vecāks, jo labāks – vai tā ir?

trešdiena, 2018. gada 08. augusts
Jo vecāks, jo labāks – vai tā ir?

Ja kādreiz esat iegādājušies vīnu ar senāku gadu skaitli uz etiķetes, droši vien radīsies jautājums – bet cik gan ilgi tas var glabāties un vai tiešām uz visiem vīniem var attiecināt likumu – jo vecāks, jo labāks? Un ko var sagaidīt no vīna, kura etiķete datēta pirms vairāk nekā 20 gadiem?

Lasīt talāk

Kā nopirkt mucu vīna Hospice de Beaune izsolē?

otrdiena, 2018. gada 24. jūlijs
Kā nopirkt mucu vīna Hospice de Beaune izsolē?

Šoreiz esam nolēmuši pastāstīt par savu jauniegūto pieredzi, iegādājoties Burgundijas vīnu, kam līdzi nāk gan sava vēsture, gan sava leģenda. Stāsts būs par ikgadējo vīna izsoli, kas noris Burgundijas vīnu galvaspilsētā Bonā jeb, precīzāk, Hospice de Beaune, kur piedalījās arī vīnu kompānija Noble Wine. Mēs iegādājāmies mucu 2017. gada Burgundijas sarkanvīna, kas turpat vēl iegūs briedumu un tiks saliets pudelēs, pirms mēros ceļu uz Latviju.

Lasīt talāk

5 jautājumi Latvijas vīnziņiem – ko viņi glabā savās vīna kolekcijās

trešdiena, 2018. gada 18. jūlijs
5 jautājumi Latvijas vīnziņiem – ko viņi glabā savās vīna kolekcijās

Daudzus satrauc jautājums par vīna kolekcijām un eksponātiem tajās. Nesen pie pasaules zināmākajiem vīna kritiķiem un vīnziņiem ar jautājumu par personisko vīna kolekciju vērsās cienījamais izdevums Decanter. Un izrādījās, ka speciālisti, kuri tik virtuozi izvēlas vīnus kolekcijām un kuru veidotie reitingi ietekmē daudzu vīnu likteni, sevi neapgrūtina ar personisko kolekciju veidošanu, bet priekšroku dod vīna dzeršanai, nevis glabāšanai! Arī mums kļuva interesanti, un esam uzdevuši līdzīgus jautājumus mūsu neatkarīgajiem vīnziņiem Latvijā – kas atrodas viņu kolekcijās?

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!