Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Ko dāvināt vīna cienītājiem?

trešdiena, 2018. gada 12. decembris
Ko dāvināt vīna cienītājiem?

Svētki tuvojas, un Jūs, visticamāk, jau esat sākuši aizdomāties par dāvanām tuviniekiem, kolēģiem, partneriem. Vēlamies ar Jums dalīties idejās par alkoholisko dāvanu tēmu. Ticiet, labu ideju mums ir gana daudz!

Dāvanas draugiem, kolēģiem, partneriem

Svētku priekšvakarā universāla dāvana būs labs vīns. Ziemassvētku galdā brīnišķīgi iederas blīvi sarkanvīni, piemēram, sulīgā, elegantā itāļu klasika Brunello di Montalcino vai intensīvais, augļainais Crozes-Hermitage no Ronas ielejas, vai burgundietis Chorey-Les-Beaune, kas ir ideāls partneris pīles gaļas ēdieniem, vai vieglais rozē Tavel, vai lieliskais Pomerol no Bordo! Pat ja neuzminēsiet dāvanas saņēmēja gastronomisko gaumi, šāda dāvana nepaliks neizmantota!

Starp citu, lielisks vīna pudeles papildinājums ir glazes, dekanteri vai vīna aksesuāri – klasiskie korķviļķi vai moderna pudeles atvēršanas sistēma. Ja Jums ir noskaņojums dāvināt glāzes, pievērsiet uzmanību Lehmann Glass izstrādājumiem – to autori cenšas radīt ideālas formas glazes, kas pastiprinātu un atklātu vīna garšu un aromātu, un jāteic, ka viņiem tas izdodas! Lehmann  Glass piedāvā gan ar rokām drinātas, gan automātiski pūstu glāžu kolekcijas dažādiem vīniem. Jūs noteikti atradīsiet kaut ko, kas iepatiksies!

Ja gribat klasiskāku dāvanu, izveidojiet komplektu no vīna pudeles un slavenā franču ražotāja Forge de Laguiole korķviļķa (šis instruments vīna pudeles atvēršanai ir brīnišķīgs roku darbs) – jo vīna dzeršanas process sākas vēl ilgi, pirms Jūs norijat pirmo malku, turklāt katrā etapā viss jāizdara pareizi! Svukārt, ja gribat pārsteigt, tad kopā ar vīnu uzdāviniet Coravin – sistēmu, kas ļauj atvērt vīnu, neatverot pudeli. Par “rozīnīti” var kļūt gravējums uz glāzēm vai aksesuāriem – vārds vai kāds saņēmējam adresēts novēlējums. Starp citu, vīna aksesuārus (un tos jo īpaši) var dāvināt arī bez vīna pudeles!

 

Kaut kas īpašs

 Pašiem  tuvākajiem,  pašiem krietnākajiem partneriem un pašiem mīļākajiem klientiem vienmēr gribas sagādāt īpašas dāvanas. Šim nolūkam esam sagādājuši veselu kolekciju vintāžas armanjaku – pie mums Jūs atradīsiet pat četrdesmito gadu pudeles! Lai padarītu šo dāvanu īpaši personisku, izvēlieties tā saņēmēja dzimšanas gada pudeli, bet uz etiķetes uzrakstiet personisku novēlējumu!

 

Jebkurai gaumei

Dažreiz patiešām ir grūti izvēlēties to, kas patiktu. Tādā situācijā laba ideja ir dāvanu sertifikāts. Lai gan “pamocīties” tomēr nāksies – dāvanu sertifikāta variantu ir daudz – sertifikāts vīnam vai aksesuāriem, sertifikāts degustācijai vai mācībām vīna skolā. Un ja pirmajā gadījumā Jūs dāvināt izvēles iespēju, tad otrajā Jūsu dāvana būs zināšanas un emocijas – nenovērtējami dārga dāvana!

 

Liela dāvana

Dažreiz ar vienu pudeli vīna nepietiek. Piemēram, Jums jāpsveic neliels kolektīvs. Lieliska ideja tādam gadījumam ir dāvanu grozs ar vīnu un uzkodu izlasi! Izvēlieties vīnu – balto, sarkano vai dzirkstošo –, bet pārējo mēs paveiksim Jūsu vietā: izvēlēsimies ideāli pieskaņotas uzkodas un visu efektīgi iepakosim!

Dānas par alkohola tēmu – teicama ideja ne tiaki tāpēc, ka dāvanu var sameklēt jebkurai gaumei, bet arī tāpēc, ka šeit aptverts plašs cenu diapazons, kas īpaši svarīgi korporatīvu dāvanu gadījumā.

Pirms ķerties pie izvēles, mēs iesakām pārbaudīt budžetu un saskaitīt, cik dāvanu nepieciešams. Kad tas izdarīts, var doties uz Noble Wine izvēlēties vīnu, šampanieti, vintāžas armanjaku, vīna aksesuārus vai dāvanu sertifikātus.  Lai svētki kļūst neaizmirstami!

 

Kā Pagatavot Karstvīnu?

pirmdiena, 2018. gada 03. decembris
Kā pagatavot karstvīnu?

Priežu skujas, mandarīni un pikantais karstvīns rada vismājīgākos ziemas svētku aromātus, kas ir kļuvuši par, gandrīz vai, obligātu atribūtiku daudzās valstīs šajā laikā. Mēs - Noble Wine arī ļoti mīlam pasēdēt vakarā ar glāzi karstvīna, lasot savu iemīļoto grāmatu vai vienkārši pavadot laiku kopā ar ģimeni, un tāpēc mēs nolēmām dalīties ar mūsu īpašo, šī sildošā Ziemassvētku dzēriena recepti.

Lasīt talāk

Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

otrdiena, 2018. gada 30. oktobris
Vīns Helovīna svētkos – nedrebiet šausmās!

Nolēmāt atzīmēt Visu svēto dienu jeb Helovīnu, taču nezināt, kā? Mēs esam Jums sagatavojuši pāris ideju – gastronomisks Helovīns, trokšņaina kostīmu ballīte un ģimeniski svētki – un katram scenārijam sarūpējuši atbilstošu vīnu. Starp citu, ja vēlaties, visas šīs idejas itin viegli var apvienot  vienā grandiozā pasākumā.

Lasīt talāk

Jaunais Coravin Model 11!

trešdiena, 2018. gada 24. oktobris

Beidzot esam saņēmuši pēdējo – jaunāko Coravin modeli! Model 11 ir ticis vaļā no pogas, un tagad vīnu var ieliet, turot slīpi pudeli, izmantojot tik daudz gāzes, cik nepieciešams. Tas vēl nav viss, galvenais āķis – speciāls pielikums, kurā varat ne tikai ierakstīt, kādu vīnu dzērāt, bet arī atrast padomu, kādu ēdienu, filmu vai mūziku pie šī vīna ieteicams baudīt.

Lasīt talāk

Infografiks: Kā izvēlēties vīnu pie pastas?

trešdiena, 2018. gada 24. oktobris
Infografiks: Kā izvēlēties vīnu pie pastas?

Pasta – tā vienmēr ir laba ideja! Mums ir sagatavots neliels špikeris, ja pusdienās/vakariņās/brokastīs (izvēlieties vajadzīgo!) esat ieplānojis ēst pastu un nepieciešams piemērots vīns, kas pilnībā atklātu šī ģeniālā itāļu izgudrojuma garšu!

Lasīt talāk

Infografiks: par ko liecina sarkanvīna krāsa?

svētdiena, 2018. gada 14. oktobris
Infografiks: par ko liecina sarkanvīna krāsa?

Te nu mēs esam sagatavojuši nelielu uzziņas materiālu, ko iespējams uzzināt par sarkanvīnu, raugoties uz tā krāsu glāzē. Diemžēl attēlā visu neievietosi, tāpēc nāksies nedaudz palasīt. Kā likums, jauniem sarkanvīniem piemīt pietiekami tumša, gandrīz violeta nokrāsa un ūdeņaina, caurspīdīga dzēriena līmeņa robežmaliņa. Vīnam nobriestot, tā krāsa mainās, zaudējot savu spilgtumu, un no rubīnsarkaniem, violetiem un purpura toņiem pārvēršas sarkano ķieģeļu tonī. Vīna krāsu vispareizāk iespējams novērtēt, turot glāzi pret gaišu vai baltu fonu.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!