Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Kādu vīnu ņemt līdzi piknikā?

piektdiena, 2018. gada 24. augusts
Kādu vīnu ņemt līdzi piknikā?

Ja šovasar vēl nav sarīkots pikniks, iesakām pasteigties, kamēr augusts nav finišējis. Grozs, rūtots galdauts, uzkodas, augļi un, protams, vīns – baltais, sarkanais vai dzirkstošais – lieliski sabiedrotie svētkiem brīvā dabā!

Vienkāršība

Profesionāli vīnziņi iesaka piknikam izvēlēties vienkāršus un nedārgus vīnus. Šādi vīni, pirmkārt, neprasa “pareizās” glāzes. Otrkārt, brīvā dabā nav vērts pasniegt izsmalcinātu vīnu, jo tā sarežģītais aromāts svaigā gaisā tik un tā izgaisīs.

Un tā – vienkāršam vīnam nevajag īpašas glāzes. Šis, protams, ir labs jaunums, jo pikniks – tas vispirms ir vieglums! Tā ka galda vīnam paņemiet līdzi piknikā stikla vai plastmasas glāzes, kas imitē stiklu.

 

Balto vai sarkano?

Te nu nav nekādu noteikumu! Izvēle ir atkarīga no tā, ko gatavojaties likt galdā, kas jums patīk un kādā laikā rīkojat pikniku.

Ja plānojat vieglu pikniku ar zivi un dārzeņiem, iesakām izvēlēties svaigu baltvīnu. Šāds vīns lieliski iederas piknikā dienas vidū, kaut gan tas nesabojās arī vakaru. Piemēram, delikātais vīns Soave D.O.C. ar minerālām notīm, svaigiem citrusiem un kaļķi un ilgu pēcgaršu ar citrusu miziņas un persiku niansēm. Šo Ar. Agr. Tamellini vieglo vasaras vīnu patīkami dzert svaigā gaisā. Iesakām paķert līdzi aukstumsomu, jo šie vīni jādzer atdzesēti.

 

Savukārt, ja esat sarkanvīna cienītājs, rekomendējam izvēlēties itāļu Valpolicella Classico ar saldu garšvielu notīm, kas ražots klasiskā vīna reģiona Valpolicella pašā sirdī – vīndarītavā Ca` La Bionda. Šī vīna aromātā jūtamas svaigu ķiršu, zaļu garšaugu un aveņu notis – tieši tas, kas nepieciešams piknikam! Taču, ja nepatīk Itālija, piknikam labi noderēs jebkurš augļains sarkanvīns ar skābumiņu, piemēram, spāņu rioha, franču grenašs vai kaut kas no Jaunās Pasaules. Galvenais, izvēloties sarkanvīnu, neņemiet sarežģītu, smagu, piesātinātu vīnu un atcerieties, ka sarkanie vīni parasti ir smagāki, tāpēc būs piemērotāki piknikam dienas otrajā pusē.

 

Dzirkstošais

Godīgi sakot, šampanietis vai jebkurš dzirkstošais vīns (proseko, kava) – nevainojams variants piknikam. Tieši dzirkstošie vīni kļūs par nevainojamu papildinājumu visām iespējamajām uzkodām un salātiem, ko parasti pasniedz piknikā. Taču atcerieties, ka dzirkstošiem vīniem patīk aukstums, tāpēc laikus padomājiet, kā dzērienam saglabāt pareizo temperatūru.

Mēs iesakām nogaršot ļoti vieglo Cremant de Bourgogne «La Croix» no Domaine La Croix Montjoie. Nešaubāmies, ka šis dzēriens ar gatavu dzelteno ābolu piegaršu, citrona, greipfrūta un cidoniju  notīm radīs svētku atmosfēru un vieglumu, bet tieši tas vajadzīgs piknikam pēdējās vasaras dienās!

 

Vīni pie raksta

Saldējums no vīna pieaugušajiem

otrdiena, 2018. gada 21. augusts
Saldējums no vīna pieaugušajiem

Kurš teicis, ka saldējums – tas ir kārums tikai bērniem? Vasara izrādījās tik karsta, ka bez šī aukstā deserta, šķiet, neiztika pat vīri alus vakaros! Mēs esam apkopojuši idejas, kā pagatavot saldējumu un sorbetu no vīna. Tas ir tik garšīgi, ka gatavot un ēst var visu gadu, pat ja tik karsti kā jūlijā vairs nebūs!

Lasīt talāk

Noble Wine svētki HoReCa klientiem 2018

pirmdiena, 2018. gada 20. augusts
Noble Wine svētki HoReCa klientiem 2018

Šajā sestdienā norisa jau trešie mūsu klientiem veltītie Noble Wine svētki HoReCa! Pagājušajā gadā notikums bija sporta zīmē, bet šoreiz nolēmām uzsvaru likt uz gastronomiskām vērtībām, tāpēc dvāmies ciemos pie Latvijas Steiku kluba! Četru stundu ilgajā meistarklasē Jānis un Ausma ne tikai pagatavoja gandrīz 20 dažādu veidu steikus, bet arī sīki izklāstīja par gaļas sagatavošanas smalkumiem… Noble Wine no savas puses parūpējās par “nelielu” vīna krājumu ;) Šo dienu atcerēsimies ilgi, bet nākamgad atkal izdomāsim kaut ko interesantu!

Lasīt talāk

Intervija ar Annu Parent. 1. daļa

ceturtdiena, 2018. gada 09. augusts

Kurš gan labāk pratīs stāstīt par vīnu kā pats vīnzinis? Annu Parantu mēs intervējām pirms pāris gadiem, bet savu aktualitāti tā nav zaudējusi joprojām. Pirmajā (no trim) intervijas daļām ar Annu runājām par to, kā viņa kļuva par vīndari, par atšķirībām starp Volnay un Pommard un kā jūtas sieviete-vīndare tādā konservatīvā reģionā kā Burgundija.
Skatieties video, atzīmējiet like un parakstieties mūsu mājaslapā, lai nepalaistu garām pārējās intervijas daļas!

Lasīt talāk

Jo vecāks, jo labāks – vai tā ir?

trešdiena, 2018. gada 08. augusts
Jo vecāks, jo labāks – vai tā ir?

Ja kādreiz esat iegādājušies vīnu ar senāku gadu skaitli uz etiķetes, droši vien radīsies jautājums – bet cik gan ilgi tas var glabāties un vai tiešām uz visiem vīniem var attiecināt likumu – jo vecāks, jo labāks? Un ko var sagaidīt no vīna, kura etiķete datēta pirms vairāk nekā 20 gadiem?

Lasīt talāk

Kā nopirkt mucu vīna Hospice de Beaune izsolē?

otrdiena, 2018. gada 24. jūlijs
Kā nopirkt mucu vīna Hospice de Beaune izsolē?

Šoreiz esam nolēmuši pastāstīt par savu jauniegūto pieredzi, iegādājoties Burgundijas vīnu, kam līdzi nāk gan sava vēsture, gan sava leģenda. Stāsts būs par ikgadējo vīna izsoli, kas noris Burgundijas vīnu galvaspilsētā Bonā jeb, precīzāk, Hospice de Beaune, kur piedalījās arī vīnu kompānija Noble Wine. Mēs iegādājāmies mucu 2017. gada Burgundijas sarkanvīna, kas turpat vēl iegūs briedumu un tiks saliets pudelēs, pirms mēros ceļu uz Latviju.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!