Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Etiķešu parāde

pirmdiena, 2020. gada 14. septembris
Etiķešu parāde

Par cilvēku var spriest pēc viņa apģērba, par vīnu – pēc etiķetes. Vienīgi vīna etiķete kalpo arī kā vīna pase, kurā atrodama visa informācija par pudeles saturu. Daudzi ražotāji ar to arī aprobežojas, uzrakstot visu likumīgi atļauto par vīnu, lakoniski un glīti to noformē, un viss. Bet ir tādi, kuri pret etiķetes izveidi izturas ar īpašu uzmanību. Tajā var būt iekļauta visa vīndara filozofija, dažreiz tas ir īstens mākslas darbs, bet kāds to nemaina gadu desmitiem un šāds vīna ārējais izskats saglabā atpazīstamību un aktualitāti cauri laiku lokiem.

Jermann W..Dreams 

Šai etiķetei ir pietiekami bagāta vēsturekopš 1987. gada vīna nosaukums un arī pati etiķete vairākas reizes mainīta, iemiesojot arvien jaunu nozīmi.  Pašreizējā versija eksistē kopš 2003. gada, un to izgudroja Silvio Iermans, vīndaris, kurš rada leģendārus Itālijas baltvīnus. Viņš ir fans rokgrupai U2 un W..Dreams, kas ir atvasinājums no viņu dziesmas Where the Streets have no Name, kura šodien pārdzimusi  Where Dreams can happen” (Kur sapņi kļūst par patiesību). Vēl tās ir Mēness fāzes, varavīksnes krāsas un nepabeigta frāze ar daudzpunktiem jūsu fantāzijas lidojumam.  

 

Domaine des Roches Neuves «Terres Amforas» 

Vīns māla amforās.  Luāras ielejā to radījis harismātiskais Tjerī Žermēns, kurš pratis atklāt vietējo vīnu milzīgo potenciālu, izmantojot senas vīna izturēšanas metodes. Biodinamiskā pieeja, audzējot vīnogas, zirgu izmantošana, roku darbs, cieņa pret dabu un zemi (fr. – terres), amforas… tas viss ļāvis radīt neatkārtojamu un spilgtu vīnu, kura etiķete atspoguļo tā radīšanas filozofiju.  

 

Bodegas R.Lopez de Heredia «Vina Tondonia» 

Šī spāņu vintāžas etiķete pilnībā attaisno savu atrašanos uz Heredia ģimenes vīna pudelēm. Vīndarītavai ir 142 gadus ilga vēsture kopš tās dibināšanas dienas. Ģimenes mantojums, tradicionāla pieeja un metodes vīna ražošanā, kas tiek nodotas no paaudzes uz paaudzi, ir galvenās vērtības, radot šo vīnu. Piemēram, ar tik ilgu sarkanvīnu izturēšanu – līdz 72 mēnešiem – ozolkoka mucās Riohas reģionā var lepoties ne katrs modernais ražotājs.  

 

Gulfi Nerojbleo 

Uz Sicīlijas vīna etiķetes redzamais pāris simbolizē Erosu (mīlas dievu) un Psiheju (skaistuma dievieti), kuru aizliegtās mīlas auglis bija kaislība. Gulfi “aizņēmās” un pielāgoja šo leģendu. Tajā vīndaris pārstāv Erosu, kura mīla pret skaisto Sicīlijas zemi Psiheju rada vīnus, kas ir īsteni baudas iemiesotāji. Nav slikta metafora! 

 

Clos Cibonne Cuvee Caroline 

Etiķete tika izveidota 1930. gadā ar vīnadārzu Chateau de la Cibonne un senu 17. gadsimta vārtu attēlu. Nedaudz vecmodīgā etiķete sevī iemieso teruāru un tradīcijas, kas nevainojami atklāj cita citu nomainījušu piecu paaudžu Provansas vīndaru kaisli pret savu darbu. 

 

 

Vīni pie raksta

Jautājums vīnzinim

pirmdiena, 2020. gada 31. augusts
Jautājums vīnzinim

Jautājumi par vīnu un ap to vienmēr ir daudz, tāpēc mēs priecāsimies uz dažiem no tiem sniegt atbildes. Šoreiz ar prieku atbildam uz jautājumiem par Bordo reģiona vīniem.

Lasīt talāk

Domaine Guy Amiot et Fils

trešdiena, 2020. gada 22. jūlijs
Domaine Guy Amiot et Fils

Burgundijā saka: “Pēc Chassagne un Puligny radīšanas Dievs atpūšas.” Pašos vīna Chassagne-Montrachet ražošanas pirmsākumos Amio ģimene rada vienus no izsmalcinātākajiem un cēlākajiem vīniem Francijā.

Lasīt talāk

2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

pirmdiena, 2020. gada 08. jūnijs
2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

Šobrīd modē vairāk ir nevis paši dabiskie vīni, bet gan sarunas un strīdi par tiem. Un laikā, kad vīna snobi un dabiskā vīna pielūdzēji noskaidro, ko labāk dzert un ko ne, vīndari dabisko vīnu jomā no gada gadā gūst jaunus rezultātus izcilu vīnu veidā un godprātīgi veic savu darbu, neraugoties ne uz ko. Vīns, kas nes vārdu Radikon, ir uzskatāms par modernās vīndarīšanas leģendu, tas radīts ar autentiskuma dvēseli un bezgalīgu entuziasmu.

Irina Rakeviča

Lasīt talāk

Instruments baudai

ceturtdiena, 2020. gada 07. maijs
Instruments baudai

Iesācējiem jau vīns pats šķiet ļoti sarežģīts un noslēpumains dzēriens, tāpēc pareizo glāžu izvēle bieži vien nav prioritāte. Cik daudz reižu man nācies vilties vīnos, kas pasniegti neatbilstošās glāzēs – gan restorānos, gan privātos vakaros. Pārsteidzoši, ka kāds var iztērēt iespaidīgas summas izsmalcinātiem vīniem un tai pašā laikā būt nevērīgs pret piemērotu glāžu iegādi! Šajā rakstā centīšos atklāt galvenos iemeslus un atgādināšu dažus vispārīgus ieteikumus par pareizo glāžu izvēli noteikta tipa vīnam vai vīnogu šķirnēm.

Aleksandrs Minajevs

Lasīt talāk

Vīns garšīgākām Lieldienām!

trešdiena, 2020. gada 08. aprīlis
Vīns garšīgākām Lieldienām!

Lieldienas tuvojas straujiem soļiem un mums ir sagatavots špikeris, lai Jūsu svētkus padarītu vēl baudāmākus. Esam piemeklējuši vīnus, kuri lieliski komplimentēs gan jūsu Lieldienu brokastis, gan svētku vakariņas kā arī klasisko delikatesi – pildītu olu.
Lai ģimeniski un silti svētki!

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!