Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Vasaras Sezonas Atklāšanas Svētki

ceturtdiena, 2016. gada 16. jūnijs
Vasaras Sezonas Atklāšanas Svētki

Mūsu sezonas atklāšanas svētki notika sestdien, bet patīkamā pēcgarša ir jūtama vēl šodien! Liels paldies visiem, kas padarīja šo vakaru par neaizmirstamu – Jums, dārgie viesi, par to, ka spītējot laikapstākļiem, Jūs līdz vēlai naktij izklaidējāties un de

Mūsu sezonas atklāšanas svētki notika sestdien, bet patīkamā pēcgarša ir jūtama vēl šodien! Liels paldies visiem, kas padarīja šo vakaru par neaizmirstamu – Jums, dārgie viesi, par to, ka spītējot laikapstākļiem, Jūs līdz vēlai naktij izklaidējāties un degustējāt vīnu kopā ar mums, White Island komandai par to, ka šis vakars bija ļoti garšīgs, Evilena Protektor Trio par lieliskajām džeza melodijām, Anne Booth par interesanto stāstu par vīniem Raventos i Blanc, un Jānim Kaļķim par lielisko šovu ar knaiblēm ;)

Ilgais ceļš uz vīna Olimpu. 2. daļa

ceturtdiena, 2016. gada 12. maijs
Ilgais ceļš uz vīna Olimpu. 2. daļa

Ļoti labi plānots laiks, gatavojoties Argentīnai – lasot, degustējot. Kas bija smagākais, no kā nācās atteikties?

Lasīt talāk

Īss stasts par Riesling vīniem

svētdiena, 2016. gada 01. maijs
Markus Molitor Riesling vīni no Mosel reģiona ir pieejami Noble Wine veikalā Elizabetes iela 23

Karsta vasaras diena, Reinas ielejas augļu dārzi, kuros saulē briest āboli un bumbieri — tās ir pirmās asociācijas, nobaudot Riesling, aromātisko, atsvaidzinošo baltvīnu, kura garšā jūtamas ābolu, aprikožu, persiku un bumbieru notis. Parasti to veikalā re

Lasīt talāk

Vai drīkst dzērt vīnu grūtniecības laikā?

otrdiena, 2016. gada 19. aprīlis
Vai drīkst dzērt vīnu grūtniecības laikā?

Grūtniecība ir ļoti aizraujošs periods, kas rada ne vien prieku, bet sagādā arī rūpes un raizes. Ja esat kaislīga vīna piekritēja un atklājat, ka gaidāt mazuli, iespējams, sāksiet domāt par to, vai dzert vīnu grūtniecības laikā ir veselīgi. Daudzi eksperti uzreiz un viennozīmīgi teiks “nē” jebkāda veida alkoholisko dzērienu lietošanai grūtniecības laikā, taču ir pieejama informācija, kas liecina, ka nedēļā izdzert vienu vai divas vīna glāzes grūtniecības laikā būs pat veselīgi.

Lasīt talāk

Ilgais ceļš uz vīna Olimpu. 1. daļa

otrdiena, 2016. gada 12. aprīlis
Noble Wine intervija ar Vincents Restorāna vīnzini Raimondu Tomsonu.

Latvijas vīna aprindās pēdējā pusgada laikā Raimonda Tomsona vārds izskanējis īpaši bieži un skaļi. Mēs, Noble Wine, vēlētos uzzināt, kas dzīvē mainījies pēc veiksmīgā starta pasaules vīnziņu čempionātā Argentīnā, kur iegūta augstā septītā vieta, un kādi ir Latvijas titulētākā vīnziņa tālākie mērķi un sapņi.

Lasīt talāk

Elio Altare – revolucionārs ar motorzāģi

trešdiena, 2016. gada 23. marts
Elio Altare – revolucionārs ar motorzāģi

Elio Altares pirmais brauciens uz Burgundiju 1976. gada janvārī bija atklājumu pilns un kļuva par tādu kā lūzuma punktu līdzšinējā vīna darīšanā – Elio nolēma eksperimentēt ar citām metodēm. Talkā nāca motorzāģis, samazinot veco, lielo botti skaitu, lai atbrīvotu vietu jaunām mucām. Revolūcija! Un izcili ieguvumi. Kritiķu un vīna cienītāju aprindās slavas saulītē īpaši tiek celti tieši astoņdesmito gadu ražas vīni no Elio vīnogu dārziem Arborinā (Langhe Nebbiolo) un Laridži (Barbera). Šobrīd saimniecība ir aptuveni 10 ha liela, un gadā vidēji tiek saražots aptuveni 6000 pudeļu. Kopš 2003. gada Silvija, vecākā meita, strādā kopā ar Elio.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!