Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Jautājums vīnzinim

pirmdiena, 2020. gada 31. augusts
Jautājums vīnzinim

Jautājumi par vīnu un ap to vienmēr ir daudz, tāpēc mēs priecāsimies uz dažiem no tiem sniegt atbildes. Šoreiz ar prieku atbildam uz jautājumiem par Bordo reģiona vīniem.

1. Bordo ir pazīstama ar saviem sarkanvīniem, bet kuri ir pazīstamākie baltvīni, kas nāk no šī reģiona? 

Mārtiņš Dzendžs 

Bordo baltvīnus nedaudz aizēno to sarkanie “brāļi”, tomēr Bordo ir izslavēta arī ar saviem baltvīniem, ko veido trīs klasiskas baltvīna šķirnes – Semillon, Sauvignon Blanc un Muscadelle. Vīna cena var sasniegt pat 500 eiro. Lūk, daži labāko baltvīnu piemēri: Chateau Smith Haut Lafitte Blanc, Chateau Cheval Blanc “Le Petit Cheval Blanc”, Chateau La Mission Haut-Brion Blanc. 

Bordo ir slavena arī ar saviem desertvīniem no Sauternes, kas tiek ražoti no balto vīnogu šķirnēm. Viens no leģendārākajiem ražotājiem šajā reģionā ir Château d'Yquem. 

Aleksandrs Minajevs 

 

2. Esmu pamanījis, ka vīna pudeļu korķi mēdz atšķirties. Kad iegādājos sarkanvīnu, reizēm korķis ir kļuvis sarkans, bet reizēm tas ir bezkrāsains. Kādam ir jābūt normālam korķim? 

Ivars Purmalis 

Pirmām kārtām tā ir pareizas glabāšanas pazīme. Lai korķis neizžūtu un nelaistu cauri gaisu, svarīgi pudeli glabāt horizontāli. Tādējādi vīns vienmēr saskaras ar korķi un to samitrina, tāpēc korķis iekrāsojas.  

Ja vīns ir jauns, iespējams, ka korķis vēl piesūcināts ar vīnu un tāpēc nav iekrāsojies. Vai arī vīns visu laiku atradies vertikālā stāvoklī un nav skāris korķi, kas tā glabāšanai nav ieteicams.  

Korķa iekrāsošanās ar vīnu var būt saistīta arī ar paša vīna krāsas intensitāti. Ja vīnam ir bāli sarkana nokrāsa, arī korķis nebūs tumši sarkans.  

Nozīmīgu lomu spēlē arī korķa kvalitāte. Līmēti un apstrādāti korķi mazāk piesūcas ar vīna krāsu, salīdzinot ar dabiskajiem viengabala korķiem.  

Irina Rakeviča    

 

3. Pēdējā laikā vērojami daudzi darījumi tieši Senemiljonā. Cenas svārstoties no 2,5 līdz 5 miljoniem EUR par hektāru. Kādi ir bijuši pēdējā laika lielākie darījumi Bordeaux?  

Mārtiņš Kokalis  

Pirms pāris mēnešiem Alejandro Santo Domingo no Moieux ģimenes savā īpašumā ieguva 20% akciju no slavenā Pomerolas ciemata nama Petrus. Pirkuma aptuvenā summa 200 miljonu eiro. Tiek minēts, ka šī ir visaugstākā cena par hektāru, kas jebkad samaksāta Bordo vai arī kādā citā reģionā. Viss īpašums acīmredzot novērtēts 1 miljarda eiro apmērā (rekords). Petrus namam pieder aptuveni 11,4 hektāri vīna dārzu, kas nozīmē, ka viena ha cena ir  ap 87 miljoniem eiro. 

Tikmēr Senemiljonas 1er Grand Cru Classe nams  Chateau Troplong Mondot tika pārdots Francijas apdrošināšanas kompānijai SCOR Group par 178 miljoniem eiro, kas atbilst 7 miljoniem eiro par 1 ha, kas ir krietni virs atzītajām cenām Senemiljonas apelācijā (tās šobrīd svārstoties ap 24 miljonu eiro apmērā par ha topa līmeņa dārziem). 

Ronalds Pētersons 

 

4. Pastāstiet, kā veidojusies Bordo vīniem raksturīgā pudele? Un kāpēc daudzās valstīs izmanto tieši šādas formas pudeles?   

Anastasija Oleha 

Pirmā vīna pudele, kas līdzinājās mūsdienās lietotajai, parādījās tikai 1652. gadā Anglijā. Līdz pat 19. gadsimtam lielākā daļa vīna pudelēs tika salieta tajā zemē, kur to dzēra. Līdz 18. gadsimta beigām angļu vīna pudele “pastiepās” uz augšu, līdz apmēram 1800. gadā apritē ieviesās tās mūsdienīgais apveids.  

  1. gadsimta vidū Bordo vīna pudeles “pleci” kļuva platāki, bet kakls – garāks. Prestižākie ražotāji noteica modi – Chateau Lafite un Chateau Latour 1865. gadā izmantotās pudeles no mūsdienās lietotajām atšķiras vienīgi ar tik tikko samanāmu neakurātumu, kas saistīts ar tālaika iekārtu nepilnībām. 

Bordo pudeles popularitāte pasaulē skaidrojama ar to, ka tā savas cilindriskās formas dēļ ir ērta glabāšanai un transportēšanai. Bez tam Bordo pudelei ir stāvi pleciņi augšdaļā un iedobts dibens ar gropi visapkārt. Bordo vīnam piemīt milzīgs glabāšanas potenciāls, kura laikā veidojas nogulsnes. Vertikālā stāvoklī daļa nogulšņu sakrājas gropē, bet dekantēšanas laikā, vīnu pārlejot, nogulsnes aiztur pudeles pleciņi. 

Aleksandrs Minajevs 

 

5. Kāpēc Uz Bordo vīna pudelēm nekad nav vīnogu šķirņu nosaukumu? 

Linda Belinda 

Saskaņā ar vietējām tradīcijām, ko apstiprina Bordo vīna likumdošana, vīna ražošanai drīkst izmantot tikai nedaudzas vīnogu šķirnes. Sarkanvīniem tās ir Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot, Carmenere un Malbec. Turklāt pēdējās divas ir tieši franču izcelsmes, ko ražotāji “aizņēmušies” Čīlē un Argentīnā. Savukārt baltvīniem izmanto Semillon, Sauvignon Blanc, Muscadelle, ColombardMerlot Blanc, Sauvignon Gris un Ugni Blanc. 

Tradicionāli vīndari ražo blendus jeb vīnus no vairākām vīnogu šķirnēm, bet, protams, ir sastopami arī monošķirnes jeb vienas šķirnes vīni, taču tas ir retums. Jebkurā gadījumā – galvenais mērķis nav norādīt vīnogu šķirnei raksturīgo, bet gan noteiktas ražošanas zonas vīna stilu un raksturu. Piemēram, izmantojot vienādu vīnogu šķirņu salikumu Medokā un Senemiljonā, garšas ziņā jūs iegūsiet pilnīgi atšķirīgus vīnus, jo dažādās zonās ir atšķirīgi dabas apstākļi (mikroklimats, augsnes sastāvs, reljefs un okeāna vai upes tuvums). 

Vēl viens iemesls ir dabas apstākļu mainīgums. No gada gadā mainās klimats un laikapstākļi, tāpēc vīndari attiecīgi pielāgo savu recepti un katru gadu izmanto atšķirīgu šķirņu salikumu, kas konkrētā ražas gadā var sniegt labāku rezultātu.  

Irina Rakeviča 

 

6. Bordo vīna reģionā vairāk nekā 22 tūkstoši vīndaru audzē vīnogas. Tomēr par reģiona labās reputācijas fundamentu tiek uzskatīts mazāk nekā 1% saražotā vīna un tikai 3% atbilst Cru Classe un Grand Cru kategorijai. Apskatot Latvijā pieejamo Bordo reģiona vīnu cenu amplitūdu, nesaskatu lielu starpību starp iepriekš minētajām kategorijām un citu vīna grupu cenām. Kāpēc? Iepriekš šķita, ka Grand Cru ir kaut kas ļoti dārgs.  

Viktors Bušs 

Jāatzīst, ka nosaukumi uz Bordo vīna etiķetēm dažreiz ir maldinoši. Ja runājam par reģiona Kreiso krastu, tad Grand Cru tiešām nozīmē augstu kvalitāti; attiecīgi vīna cena veikalā var būt 45 eiro un daudz vairāk. Savukārt Labajā krastā Grand Cru nenozīmē gandrīz neko. Kāpēc? Jo Senemiljonā 90% vīnu ir ar šo nosaukumu, un cenas veikalā var būt no 10 līdz 50 eiro. Savukārt Grand Cru Classe jau ir ļoti augstas klases vīni, tas konkrēti ir 81 nams. Confusing, YES! 

Ronalds Pētersons

 

Vīni pie raksta

Domaine Guy Amiot et Fils

trešdiena, 2020. gada 22. jūlijs
Domaine Guy Amiot et Fils

Burgundijā saka: “Pēc Chassagne un Puligny radīšanas Dievs atpūšas.” Pašos vīna Chassagne-Montrachet ražošanas pirmsākumos Amio ģimene rada vienus no izsmalcinātākajiem un cēlākajiem vīniem Francijā.

Lasīt talāk

2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

pirmdiena, 2020. gada 08. jūnijs
2012 Radikon Ribolla Venezia Giulia IGT

Šobrīd modē vairāk ir nevis paši dabiskie vīni, bet gan sarunas un strīdi par tiem. Un laikā, kad vīna snobi un dabiskā vīna pielūdzēji noskaidro, ko labāk dzert un ko ne, vīndari dabisko vīnu jomā no gada gadā gūst jaunus rezultātus izcilu vīnu veidā un godprātīgi veic savu darbu, neraugoties ne uz ko. Vīns, kas nes vārdu Radikon, ir uzskatāms par modernās vīndarīšanas leģendu, tas radīts ar autentiskuma dvēseli un bezgalīgu entuziasmu.

Irina Rakeviča

Lasīt talāk

Instruments baudai

ceturtdiena, 2020. gada 07. maijs
Instruments baudai

Iesācējiem jau vīns pats šķiet ļoti sarežģīts un noslēpumains dzēriens, tāpēc pareizo glāžu izvēle bieži vien nav prioritāte. Cik daudz reižu man nācies vilties vīnos, kas pasniegti neatbilstošās glāzēs – gan restorānos, gan privātos vakaros. Pārsteidzoši, ka kāds var iztērēt iespaidīgas summas izsmalcinātiem vīniem un tai pašā laikā būt nevērīgs pret piemērotu glāžu iegādi! Šajā rakstā centīšos atklāt galvenos iemeslus un atgādināšu dažus vispārīgus ieteikumus par pareizo glāžu izvēli noteikta tipa vīnam vai vīnogu šķirnēm.

Aleksandrs Minajevs

Lasīt talāk

Vīns garšīgākām Lieldienām!

trešdiena, 2020. gada 08. aprīlis
Vīns garšīgākām Lieldienām!

Lieldienas tuvojas straujiem soļiem un mums ir sagatavots špikeris, lai Jūsu svētkus padarītu vēl baudāmākus. Esam piemeklējuši vīnus, kuri lieliski komplimentēs gan jūsu Lieldienu brokastis, gan svētku vakariņas kā arī klasisko delikatesi – pildītu olu.
Lai ģimeniski un silti svētki!

Lasīt talāk

#teirdarbs: meklējam vīna pasaules fanu

ceturtdiena, 2019. gada 14. novembris
#teirdarbs: meklējam vīna pasaules fanu

Vairāk par visu Jums patīk vīns, gards ēdiens un aizraujošas sarunas? Protat īsi, saprotami un, galvenais, garšīgi stāstīt par vīnu vai citām lietām? Tad pievienojieties Noble Wine komandai, lai līdzīgi domājošo kompānijā ienirtu valdzinošajā vīna un gastronomijas pasaulē! Vairāk par pārdevēja - konsultanta vakanci vari uzzināt zemāk!

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!