Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Anna Paranta: Bez tiesībām kļūdīties

svētdiena, 2018. gada 25. marts
Anna Paranta: Bez tiesībām kļūdīties

Piedāvājam Jūsu uzmanībai pirmo rakstu no jaunā žurnāla Noble Wine par Burgundiju, kas pie lasītājiem nonāks aprīļa sākumā… Līdzīgus īsus kopsavilkumus publicēsim nākamās divas nedēļas, lai sniegtu Jums iespēju vairāk uzzināt par jauno žurnāla numuru.

Šīs intervijas varone nav tikai talantīga vīndare, bet arī juriste pēc izglītības, Goda leģiona ordeņa kavaliere, asociācijas Femmes de Vin prezidente un asociācijas Femmes et vins de Bourgogne, kas apvieno visas šā reģiona sievietes vīndares, dibinātāja. Iepazīstieties – Anna Paranta, Domaine Anne et Catherine Parent vadītāja un galvenā vīndare.

Šobrīd vīna nams Domaine Parent pirmām kārtām zināms ar saviem vīniem Pommard, taču šīs vīndaru dinastijas vēsture sākusies kaimiņu ciematā Volnay, kur Etjēns Parants jau tālajā 1787. gadā radīja elegantus vīnus no Pinot Noir. Jāteic, ka viņa vīni guva panākumus, un Etjēnam pat bija draudzīgas attiecības ar nākamo (jeb trešo) Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Tomasu Džefersonu. Pateicoties šai pazīšanās, izdevās nokārtot burgundiešu eksportu pāri Atlantijai, kas Bordo kundzības ērā bija milzīgs panākums.

Pirmām kārtām jūs esat pazīstama kā brīnišķīgā Pommard ražotāja, taču jūsu ģimenes saknes sākas Volnay. Kāda, jūsuprāt, ir galvenā atšķirība starp Volnay un Pommard vīniem?

Pommard vīni, manuprāt, vienmēr atšķīrušies ar tādu kā vīrišķību, ja tā var teikt – pirmām kārtām es tajos novērtēju precīzi izteikto struktūru, pastāvību un tiešumu. Savukārt Volnay vīni ir sievišķīgāki un tiem piemīt noteikts smalkums un elegance gan garšā, gan aromātā.

Vilksim paralēles ar cilvēkiem – jūs esat vīndare sieviete, vai, pēc jūsu domām, pastāv atšķirība starp vīnu, ko radījis vīrietis, un vīnu, ko radījusi sieviete? Vai zināt daudzas sievietes – vīndares?

Kā sieviete – vīndare tu dažreiz jūti, ka tev nav tiesību kļūdīties, bet atsevišķos gadījumos nākas trīsreiz pierādīt savas spējas, lai tevi uztvertu nopietni… No otras puses, diez vai tā ir unikāla situācija tikai vīndarīšanā – tā notiek arī jebkurā citā darbā. Beigu beigās – sieviete vai vīrietis, bet vīndarīšana prasa mērķtiecību, uzmanību pret vismazāko sīkumu un darba mīlestību, un tikai tā var cerēt uz labu rezultātu. Jāteic, ka sievietes, kuras izlēmušas nodarboties ar vīndarīšanu, bieži vien ir apveltītas ar lielāku izlēmību, spītību un kopumā pret darbu attiecas nopietnāk nekā vīrieši, kuri vīndarītavas mantojuši.

Burgundija ir ļoti tradicionāls, pat konservatīvs reģions, tāpēc tagad sieviešu, kuras dara vīnu, nav tik daudz, taču pēdējos gados cilvēki kļūst atvērtāki pārmaiņām un jaunajā vīndaru paaudzē, kura mūs nomaina, sieviešu jau ir vairāk!


Uz mirkli iztēlosimies, ka jums ir iespēja izvēlēties jebkuru apelāciju Burgundijā, izņemot Volnay un Pommard, un ražot tur vīnu – kuru jūs izvēlētos?

Es domāju, ka tā būtu Pouilly-Fuisse, jo mūsu vīna nams neražo tik daudz baltvīnu un man tas šķistu interesanti. Turklāt mani valdzina Chablis... Jā, tas noteiktu būtu baltvīns!

Runājot par Chablis, iespējams, jums ir kāds īpaši iecienīts vīndaris no šā reģiona?  

Hmm… Man ir ļoti daudz draugu, kuri ražo Chablis, tāpēc nevienu neizcelšu, lai neapvainojas …

No franču vīndariem mēs bieži dzirdam terminu – terroir. Ko šis termins nozīmē jums?

Nevienā citā vīna reģionā teruāra filozofija neizpaužas tik spilgti kā Burgundijā… Bieži vien ļaudīm teruārs nozīmē augsnes tipu noteiktā zemes gabaliņā. Daļēji tā ir, taču patiesībā katrs teruārs ir gudri apvienojušies dabas elementi – tādi kā augsne, mikroklimats, novietojums pret sauli u.c., kā arī cilvēkfaktori. Tieši vīndaru paaudzes, kuras Burgundijas zemi kopj teju jau 2000 gadu, ir atbildīgas par teruāru saglabāšanau un vīndarīšanas tradīcijām. Tāpēc katrs teruārs ir sarežģīts, savstarpēji sabalansētu un saistītu elementu kopums, ko es pieminēju.

Burgundijā mums nepatīk vīnu šķirot tikai pēc vīnogu šķirnēm – daudz svarīgāks ir vīna raksturs, tā būtība. Kādam tas ir teruārs, bet mēs ejam soli vēl tālāk un runājam par mūsu vīnu īstu DNS – Climat. Katram Climat, bet to ir vairāk nekā 1200, ir sava būtība un raksturs.

Pilnu interviju ar Annu Parantu lasiet jaunajā žurnāla Noble Wine žurnālā par Burgundiju, kas iznāks aprīļa sākumā!

Uzziniet vairāk par Noble Wine žurnālu šeit >  

 

«Šķidrie» aktīvi vai hobijs?

trešdiena, 2018. gada 07. februāris
«Šķidrie» aktīvi vai hobijs?

Vispārzināms fakts, ka lielākā daļa cilvēku vīnu izlieto vienu divas dienas pēc tā iegādes. Kāpēc vispār glabāt vīnu, ja to var nopirkt it visur un praktiski jebkurā laikā? Tomēr… Kolekcionēšanu var uzskatīt kā investīciju, bet pats atlases un meklējumu process var kļūt par papildu baudas avotu un aizraujošu hobiju. Kur meklējamas atšķirības un īpašais šajās dažādajās pieejās, iegādājoties vīnu?

Lasīt talāk

(Ne)parastais korķis

trešdiena, 2018. gada 24. janvāris
(Ne)parastais korķis

Droši vien jums kādreiz būs gadījies, raugoties uz pudeļu pārpilnajiem plauktiem vīna veikaliņos vai lielveikalos, ļauties kārdinājumam un nodomāt teju par kaut kādu «sazvērestības teoriju», ko radījusi vispasaules vīndaru sabiedrība… Šoreiz iemesls nav bezgalīgā vīna stilu daudzveidība, bet gan korķi, ar ko šie vīni aizvērti.

Lasīt talāk

Mišels Rolāns: “Kustība – tā ir dzīve!”

trešdiena, 2018. gada 17. janvāris
Mišels Rolāns: “Kustība – tā ir dzīve!”

Ar Mišelu Rolānu sen vairs nevajag iepazīstināt. Viņa vārds zināms visiem vīna profesionāļiem un cienītājiem, kā arī saistīts ar tādiem slaveniem vīnu nosaukumiem kā CHATEAU PAPE CLEMENT (Pessac-Léognan), CHATEAU SMITH-HAUT-LAFITTE (Pessac-Léognan), CHATEAU PONTET-CANET (Pauillac), CHATEAU LEOVILLE-POYFERRE (Pauillac), SCREAMING EAGLE (Napas ieleja), HARLAN ESTATE (Napas ieleja), CLOS DE LOS SIETE (Аrgentīna), ORNELLAIA (Toskāna), MARQUES DE CACERES (Spānija), FREIXENET (Spānija) un daudziem citiem.  Vēršanās pie Rolāna kunga nozīmē sasniegt labāko iespējamo vīna kvalitāti un augstākos vīna kritiķu vērtējumus.

Lasīt talāk

Burgundijas vīna tūre

piektdiena, 2017. gada 01. decembris

Ieskatam – neliels fotostāsts par mūsu pēdējo ceļojumu uz Burgundiju, kas notika novembra beigās. Šī brauciena laikā mēs paguvām ne tikai apmeklēt 13 vīndarus, nodegustējot vairāk nekā 130 vīnus, bet arī piedalīties slavenajā izsolē Hospices de Beaune, kur iegādājāmies mucu jauna vīna, ko pēc pusotra gada vedīsim uz Rīgu ar Noble Wine zīmolu uz etiķetes! Tik atbildīgā ceļojumā mēs nedevāmies vieni – kopā ar mums Burgundiju «apguva» restorānu Vincents un Riviera vīnziņi Roberts Brencēns un Ivars Kalniņš.

Lasīt talāk

Ejam medībās!

ceturtdiena, 2017. gada 26. oktobris
Ejam medībās!

Rudens jeb, precīzāk, posms no 1. oktobra līdz pat decembra vidum ir laiks, kad Latvijas mežos notiek vislielākā rosība, jo ir sākusies īstā medību sezona. Šoreiz mēģināsim noskaidrot, kas īsti notiek medībās, ko iespējams nomedīt mūsu mežos un – galu galā – vai medījuma gaļa ir tik bīstama, kā dažreiz dzirdēts. Skaidrs ir viens – latviešiem medības ir asinīs, šo dziņu drošu vien esam mantojuši no senčiem, tāpēc no pārnestā protam pagatavot visizsmalcinātākos ēdienus.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!