Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Intervijas

Anna Paranta: Bez tiesībām kļūdīties

svētdiena, 2018. gada 25. marts
Anna Paranta: Bez tiesībām kļūdīties

Piedāvājam Jūsu uzmanībai pirmo rakstu no jaunā žurnāla Noble Wine par Burgundiju, kas pie lasītājiem nonāks aprīļa sākumā… Līdzīgus īsus kopsavilkumus publicēsim nākamās divas nedēļas, lai sniegtu Jums iespēju vairāk uzzināt par jauno žurnāla numuru.

Lasīt talāk

Vernay – ģimene, bez kuras nebūtu Viogner

trešdiena, 2017. gada 11. oktobris
Vernay – ģimene, bez kuras nebūtu Viogner

Condrieu neapstrīdami ir visizteiktākā Ziemeļronas vīna apelācija, uz ko ieteicams doties rudenī, kad Condrieu vīnogulāju terases, saules apspīdētas, atmirdz zeltā. Zeltā, kas ielīst jūsu glāzēs, atverot šā reģiona lolojumu – Viogner. Persiki, vijolītes, aprikozes, bumbieri un mandeles… To malkojot, gan acis, gan garšas kārpiņas, gan sirds pamirst baudā… Jā, tieši no šejienes nāk vieni no labākajiem baltvīniem visā Ronas ielejā.

Lasīt talāk

Markus Molitor: Mozeles renesanses flagmanis

trešdiena, 2017. gada 19. jūlijs
Markus Molitor: Mozeles renesanses flagmanis

1984. gadā tolaik vēl nevienam nezināmais Markuss Molitors savam tēvam izteica priekšlikumu izpirkt viņa vīna dārzus, lai ražotu vīnu ar savu vārdu. Viņam bija… tikai 20 gadu. Kopš tās dienas daudz kas mainījies – mēģinot, kļūdoties un eksperimentējot, Markuss mazo ģimenes vīndarītavu pratis pārvērst par vienu no vadošajām rīslinga ražotnēm Mozelē, kas regulāri iegūst visas pasaules vīna kritiķu balvas. Vienlaikus kaut kas arī palicis nemainīgs – visu šo laiku Markuss bijis uzticīgs savam sapnim: atdot klasiskajam Mozeles rīslingam tā vietu starp pasaules labākajiem vīniem.

Lasīt talāk

Etnas pionieri, ar vīnu un lavu asinīs

otrdiena, 2016. gada 25. oktobris
Etnas pionieri, ar vīnu un lavu asinīs

Gandrīz visas Benanti ģimenes vīna pudeles rotā Etnas vulkāna attēls. Un ne velti – viņu vīnogu lauki atrodas šī vulkāna pakājē un pat uz paša vulkāna. Dienu no dienas ģimene riskē ar visu, lai pasaulei sniegtu tik unikālos, Etnas augsnē augušos vīnus. Ģi

Lasīt talāk

Elio Altare – revolucionārs ar motorzāģi

trešdiena, 2016. gada 23. marts
Elio Altare – revolucionārs ar motorzāģi

Elio Altares pirmais brauciens uz Burgundiju 1976. gada janvārī bija atklājumu pilns un kļuva par tādu kā lūzuma punktu līdzšinējā vīna darīšanā – Elio nolēma eksperimentēt ar citām metodēm. Talkā nāca motorzāģis, samazinot veco, lielo botti skaitu, lai atbrīvotu vietu jaunām mucām. Revolūcija! Un izcili ieguvumi. Kritiķu un vīna cienītāju aprindās slavas saulītē īpaši tiek celti tieši astoņdesmito gadu ražas vīni no Elio vīnogu dārziem Arborinā (Langhe Nebbiolo) un Laridži (Barbera). Šobrīd saimniecība ir aptuveni 10 ha liela, un gadā vidēji tiek saražots aptuveni 6000 pudeļu. Kopš 2003. gada Silvija, vecākā meita, strādā kopā ar Elio.

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!