Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Noble Wine Blogs - Vīna Skola

ceturtdiena, 2016. gada 28. janvāris
Noble Wine Blogs - Vīna Skola

Ražots Latvijā: mīļākā vīna uzkoda

otrdiena, 2016. gada 26. janvāris
Soira siera darītava Latvija jau divus gadus ražo izcilu sieru kuru ed restaranos un ar vīnu

Tradicionāli Latviju neuzskata par sieru valsti, bet... vēsture liecina par to, ka sieru Latvijā ražo jau kopš senseniem laikiem un siera cienītāju mums netrūkst. Kas var būt labāks par garšīgu sieru pie lieliska baltvīna vai sarkanvīna? Tikai siers, kuru jūs izgudrojāt un pagatavojāt paši. Vai tas ir iespējams? “Protams!” apgalvo Soira kolektīvs, uzskatot, ka par siera ražotāju var kļūt ikviens!

Lasīt talāk

Filips Lejus-Kusto: “Francūži pasaulei uzdāvināja konjaku, bet paši dzer armanjaku.”

trešdiena, 2016. gada 20. janvāris
Filips-Lejus-Kusto stasta par armanjaku un ta atšķirību no konjaka?

Nav noslēpums, ka starp populāriem stiprajiem dzērieniem kopš senatnes figurē konjaks, kas kļuvis par vienu no tūristu atzītiem Francijas simboliem. Bet reti kurš zina,  ka paši francūži “safrizētā” konjaka vietā izvēlas tā ēnā nepamatoti esošo armanjaku. Vislabāk par armanjaku mūsu lasītājiem izstāstīs ilggadējs slavenā dzēriena De Montal ražotājs, kompānijas direktors Filips Lejus-Kusto, pavisam nesens vīna galerijas Noble Wine viesis.

Lasīt talāk

Plūškoks un Caurduris: taisām kokteiļus ar dzirkstošo

ceturtdiena, 2016. gada 14. janvāris
Invisible.ru piedāva interesantas idejas kokteiļiem ar dzirkstošo vīnu. Ka uzjaukt kokteiļi ar dzirkstošo vīnu?

Parasti ir trīs iemesli, lai uzjauktu kokteili:

Lasīt talāk

Ietekmīgais un subjektīvais Roberts Pārkers

pirmdiena, 2016. gada 04. janvāris
Ietekmīgais un subjektīvais Roberts Pārkers

Vīns ir subjektīvs sarunas temats, taču pasaulē ir cilvēki, kuru viedoklis par vīnu var pacelt kāda vīna pārdošanas apjomus nebijušos apmēros vai, tieši pretēji, ja ne gluži izputināt saimniecību, tad sagādāt krietnas galvassāpes noteikti.

Roberta Pārkera vīna gids Kā teicis kāds man pazīstams vīna cilvēks Latvijā: “Vīns nav matemātiska zinātne, kur precīzi var pateikt, ka divi reiz divi ir četri...” Te nu jāpiekrīt, ka patiesība vien ir. Katrs no šā žurnāla lasītājiem kādreiz ir bijis degustācijā, kur vīnzinis gudri runā par ogu un slapja asfalta aromātiem kādā vīnā vai piemin mineralitāti vīnā. Daļa degustētāju piekrītoši māj galvu, daļa skeptiski, bet smalkjūtīgi paklusē, bet daļa aktīvi diskutē un mēģina pierādīt citas sajustās smaržas vai garšas. Lai gan vīns ir subjektīvs sarunas temats, pasaulē ir cilvēki, kuru viedoklī par vīnu citi ieklausās ar bijību un aizturētu elpu. Tie ir vīna kritiķi un vērtētāji. Pasaulē tādu ir daudz – Dženisa Robinsone, Stīvens Spurjē, Maikls Brodbents, Tims Atkins un daudz citu, taču visietekmīgākais vīna kritiķis pasaulē nu jau pāris gadu desmitus ir Roberts Pārkers. 

Roberts Pārkers ir dzimis 1947. gada 23. jūlijā Merilendā, ASV. Viņa vecāki ir bijuši fermeri, kuri nodarbojušies ar piena un siera ražošanu un tirdzniecību. Interesants ir fakts, ka viņa tēvs, lai arī ar piemītošu labu aromātu un garšu uztveri, ne tikai nedzēra vīnu, bet nekad savā mūžā nav lietojis alkoholu. Pirmo reizi vīnu Roberts pamēģinājis savas draudzenes Patrīcijas dzimšanas dienā. Vīns uz viņu nav radījis nekādu iespaidu, bet meitene gan. Patrīcijā viņš bijis iemīlējies jau kopš mazotnes. Kad Patrīcija aizbrauca mācīties uz koledžu Virdžīnijā, Roberts, ilgi nedomājot, sekoja viņai līdzi. Kā jau bieži notiek, meitenes vecāki nebija sajūsmā par meitas draudzību ar kalsnējo puisi un, mēģinot izjaukt viņu attiecības, aizsūtīja meitu mācīties franču valodu uz Strasbūru, neapzinoties, ka tieši šādā veidā neapzināti ietekmē mūsdienās visiespaidīgākā kritiķa nākotni. Roberts nepadevās. Viņš sekoja līdzi meitenei uz Franciju, un jau pēc pāris mēnešiem Elzasā Roberts saprata, ka pat lētais mājas vīns, kas parasti bija studentu ballīšu neatņemama sastāvdaļa, ir dažāds. Tas nebija tik šķidrs kā alus un nebija arī tik spēcīgs un reibinošs kā burbons viņa dzimtenē.

Lasīt talāk

Noble Wine Blogs - Armanjaks De Montal

pirmdiena, 2015. gada 28. decembris
Noble Wine Blogs - Armanjaks De Montal

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!