Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Degustācijas

Brut Nature šampanietis – klimata izmaiņas vai modes lieta?

trešdiena, 2019. gada 29. maijs
Brut Nature šampanietis – klimata izmaiņas vai modes lieta?

Piedāvājam Jūsu uzmanībai vēl vienu rakstu no mūsu žurnāla Noble Wine jaunā numura, kurā Kristaps Kārkliņš izvērtē šampaniešu Brut Zero ražošanas un degustācijas nianses.

Brut Nature, Zéro Dosage, Brut Zéro, Ultra Brut, Pas Dosé, Non-Dosé – visi šie nosaukumi patiesībā nozīmē vienu un to pašu! Pie šampanieša, kas pēc savas būtības ir sauss dzēriens un ar augstu skābuma līmeni, netiek pievienota dozāža vai, vienkāršāk sakot, netiek pievienots cukurs. Kā šādā dzērienā panākt balansu?

Lasīt talāk

Rjoha vs Bordo vs Toskāna. Tests garšai

otrdiena, 2019. gada 14. maijs
Rjoha vs Bordo vs Toskāna. Tests garšai

Bokss ir un būs uz viļņa vismaz vēl pāris nākamos gadus, tādēļ arī mēs sarīkojām sparingu. Ne ar dūrēm, bet… lai pārbaudītu sevi. Vai aklajā degustācijā varam atšķirt četrus sarkanvīnus, kuri nāk no Rjohas reģiona Spānijā, Bordo Francijā un Toskānas Itālijā? Kāds, šo lasot, nodomās: “Pfff, easy.” Taču lasiet vien tālāk.

Lasīt talāk

Dabiskie vīni. Vai atgriešanās pie pirmsākumiem?

trešdiena, 2017. gada 26. jūlijs
Dabiskie vīni. Vai atgriešanās pie pirmsākumiem?

Mūsu ikdienu ir pārņēmusi mode, tehnoloģijas un komercializācija. Dabiskie vīni (Natural Wines) ļauj atgriezties pagātnē un nogaršot vīnus, kādi tie bija pirms moderno tehnoloģiju klātbūtnes. Nenoliedzami, izpratne, kā gatavo un gatavot vīnu, ir devusi daudz, bet, līdzīgi kā ar citām lietām, cilvēks grib kontrolēt pilnībā visus procesus no A līdz Z. Ļoti maz kas tiek atstāts dabas varā.

Lasīt talāk

Aklā degustācija: kādu Barbera vīnu izvēlēties?

trešdiena, 2016. gada 09. marts
Barbera vīnu aklā degustācija restorānā Prego kuru organizēja vīna veikals Noble Wine

Pirms rudens sezonas sākuma Rīgas un Jūrmalas restorānu someljē sapulcējās itāliski omulīgajā restorānā Prego, kura nosaukums un iekārtojums liek iejusties Itālijas noskaņās. Vīna profesionāļu vērtēšanai tika atlasīti 14 itāļu vīni no Barbera vīnogu šķirn

Lasīt talāk

Top 15: Vispopulārākie 2015.gada vīni

trešdiena, 2016. gada 03. februāris
Top 15: Vispopulārākie 2015.gada vīni

Tuvojas ikgadējā kino akadēmijas balvas “Oskars” pasniegšanas ceremonija un sakarā ar šo nozīmīgo notikumu, mēs nolēmām uzrīkot savu apbalvošanas ceremoniju - jo vīni taču nav sliktāki par aktieriem un tieši tā pat ir pelnījuši atzinību!

Lasīt talāk
Patīk šis raksts? Pieraksties jaunumiem!