Kategorijas
Tags
Populārais:
Raksti par vīnu

Degustācijas

Dabiskie vīni. Vai atgriešanās pie pirmsākumiem?

trešdiena, 2017. gada 26. jūlijs
Dabiskie vīni. Vai atgriešanās pie pirmsākumiem?

Mūsu ikdienu ir pārņēmusi mode, tehnoloģijas un komercializācija. Dabiskie vīni (Natural Wines) ļauj atgriezties pagātnē un nogaršot vīnus, kādi tie bija pirms moderno tehnoloģiju klātbūtnes. Nenoliedzami, izpratne, kā gatavo un gatavot vīnu, ir devusi daudz, bet, līdzīgi kā ar citām lietām, cilvēks grib kontrolēt pilnībā visus procesus no A līdz Z. Ļoti maz kas tiek atstāts dabas varā.

Lasīt talāk

Aklā degustācija: kādu Barbera vīnu izvēlēties?

trešdiena, 2016. gada 09. marts
Barbera vīnu aklā degustācija restorānā Prego kuru organizēja vīna veikals Noble Wine

Pirms rudens sezonas sākuma Rīgas un Jūrmalas restorānu someljē sapulcējās itāliski omulīgajā restorānā Prego, kura nosaukums un iekārtojums liek iejusties Itālijas noskaņās. Vīna profesionāļu vērtēšanai tika atlasīti 14 itāļu vīni no Barbera vīnogu šķirn

Lasīt talāk

Top 15: Vispopulārākie 2015.gada vīni

trešdiena, 2016. gada 03. februāris
Top 15: Vispopulārākie 2015.gada vīni

Tuvojas ikgadējā kino akadēmijas balvas “Oskars” pasniegšanas ceremonija un sakarā ar šo nozīmīgo notikumu, mēs nolēmām uzrīkot savu apbalvošanas ceremoniju - jo vīni taču nav sliktāki par aktieriem un tieši tā pat ir pelnījuši atzinību!

Lasīt talāk

Uz terases baudāms vīns. Aklā degustācija

otrdiena, 2015. gada 08. decembris
Uz terases baudāms vīns. Aklā degustācija

Saule mūs priecē arvien biežāk, arī vasara vairs nav aiz kalniem. Tas savukārt nozīmē, ka pienācis laiks uz terases baudāmam svaigam, mineralizētam, vieglam vīnam. Tieši tādēļ mēs nolēmām noskaidrot labāko šīs kategorijas vīnu. Tomēr, paturot prātā to, ka nav iespējams aptvert neaptveramo, palikām pie Provansas rozā vīniem, kuri tiek pārdoti Latvijā. Bet, lai būtu maksimāli objektīvs ekspertu vērtējums, tika uzaicināti pieci someljē, un pats galvenais – degustācija notika, nezinot vīna nosaukumu.  

Lasīt talāk