Franču klasika
27.06-
02.07
Vīna ceļojums pa varenajām Bordo pilīm

Franču klasika: Vīna ceļojums pa varenajām Bordo pilīm

Pagariniet Līgo svētku brīvdienas un dodieties kopā ar mums uz Francijas nozīmīgāko vīndarīšanas reģionu – Bordo!

Bordo ir pats svarīgākais vīndarīšanas reģions Francijā, arī viens no visvairāk zināmajiem pasaulē. Bordo vīni jau vairāku gadsimtu garumā tiek uzskatīti par kvalitātes, prestiža un nepārspētas garšas etalonu. Mēs dosimies vīna ceļojumā pa varenām pilīm un vīna saimniecībām Žirondas labajā un kreisajā krastā, apmeklēsim slavenus vīna dārzus Medokā, Sentemiljonā un Soternā, ceļojumu beigsim Atlantijas okeāna krastā, kur nobaudīsim austeres un izgaršosim vietējo virtuvi.

Mūsu tūres programma ir piesaistīta Sentemiljonas vīna svētkiem, kas veltīti 20 gadu jubilejai kopš pilsētas iekļaušanas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Sešu dienu laikā mēs apmeklēsim varenās pilis, vīndaru saimniecības un vīndarītavas abos Žirondas krastos, dosimies pastaigā pa izcilajiem Medokas, Sentemiljonas un Soternas vīna dārziem, kā arī aizbrauksim līdz Atlantijas okeāna krastam pēc austerēm un vietējās virtuves noslēpumiem.

Apsolām Jums iespēju baudīt pasakainu vīnu un vietējās virtuves ēdienus, kā arī gūt neaizmirstamus iespaidus, ko nodrošinās pasaulslavenā vīna reģiona skaistums un kolorītā atmosfēra!

Cenā ietilpst

 • Lidojums Rīga - Parīze un Bordo-Parīze-Rīga (ekonomiskajā klasē)
 • Rokas bagāža un 1 nododamā bagāža svarā līdz 20 kg
 • Brauciens ar vilcienu Bordo - Parīze
 • Viesošanās pie vīndariem un vīna degustācijas
 • Natalijas Starčenko - Bordo vīnu speciālista pakalpojumi
 • Pārbraucieni tūres ietvaros
 • Pusdienas un vakariņas restorānos (ar daļēji iekļautu vīnu)
 • Dzīvošana divvietīgos numuros

Cenā neietilpst

 • Apdrošināšana
 • Vīna tūrē neiekļautie izdevumi 
 • Personīgie izdevumi
 • Dzīvošana vienvietīgā numurā (+150 EUR)

Tūres detaļas:

Irina Rakeviča

Irina
Rakeviča

Tūres datumi:
27.06.-02.07.2019
Tūres ilgums:
6 dienas
Valsts:
Bordo, Francija
Informācija:
Vietu skaits:
0 no 12 pieejamas
Tūres cena:
2 700€

Tūre ir noslēgusies:

Šī tūre jau ir pabeigta
Vai vēlaties doties vīna tūrē kopā ar Noble Wine? Atstājiet savu kontaktinformāciju, un mēs ar prieku Jūs informēsim par plānotajām tūrēm
1
2
3
4
5
6

Diena 1:

Ierašanās Bordo

Lidojums Rīga–Bordo  (plkst. 08.10–10.30 ) 

Apmešanās pilī Château Pey la Tour un pusdienas pils teritorijā
Château Pey la Tour atrodas vīndaru reģiona sirdī, vīna dārzu ieskauta, netālu no Bordo un Sentemiljonas.

Pastaiga pa Bordo
Ekskursija pa vīna pasaules galvaspilsētu, kas 2007. gadā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā

Ekskursija pa La Cité du Vin
Vīna pilsēta – īsts vīnam veltīts templis, kas atklāj vīndarīšanas vēsturi ne vien Bordo un Francijā, bet visā pasaulē. Pārsteidz ne tikai tā koncepcija, bet arī arhitektūra. Vīna pilsēta ļaus pilnvērtīgi izprast vīna pasauli. Ekskursija pa muzeju un vīna degustācija kompleksa 8. stāvā.

Vīna vakariņas pagrabā Latitude 20
Pagrabs ar īpašu atmosfēru Latitude 20 ir pārsteidzoša vieta, kurā glabājas vairāk nekā 14000 pudeļu ar 800 veidu vīniem no vairāk nekā 70 pasaules valstīm.

Diena 2:

SAINT-EMILION FÊTE LE VIN Vīna svētki

Piektdienu mēs pavadīsim viduslaiku pilsētiņā Sentemiljonā, kuras vārdā ir nosaukti lieliski vīni, ko dēvē par “dimantiem Bordo vīnu kronī”. Jāpiebilst, ka tieši šeit atrodas senākie Bordo vīnogulāji.

Château Angelus apmeklējums
Ekskursija vienā no visprestižākajām vīndarīšanas saimniecībām Sentemiljonā – Château Angelus, 1 Grand Cru Classé A Saint-Emilion. Ražotnes apmeklējums (vīndarītava, pagrabi) un šeit iegūto vīnu degustācija.

UNESCO objektu apskate
Ekskursijas pa viduslaikos celto Sentemiljonu, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pastaigāsimies pa pilsētiņas šaurajām ieliņām, apmeklēsim senos klosterus, baznīcas, katakombas un alu, kurā dzīvojis Svētais Emiljons.
Šajā laikā pilsētā notiks vīna svētki, kas ļaus mums baudīt ne tikai kultūrvēsturiskos objektus, bet arī piedalīties svinībās pilsētā, apmeklēt zemnieku tirdziņu, koncertus pilsētas aizsargvalnī un, pats par sevi saprotams, degustēt vietējos vīnus.  

 

Šīs dienas programma tiks precizēta atbilstoši svētku programmai.

Diena 3:

Pessac-Léognan un Sauternes

Château Smith-Haut-Lafitte apmeklējums
Valdzinošā muiža Château Smith-Haut-Lafitte, kuras būvniecība tika uzsākta 1365. gadā, šodien tiek uzskatīta par veiksmes piemēru visiem Bordo reģiona vīndariem. Šeit tika radīti daudzi izcili vīni – joprojām Château Smith-Haut-Lafitte ražotos vīnus sauc par Bordo spožajām zvaigznēm.

Pusdienas gastronomiskajā restorānā Le Saprien, kuru ieskauj Sauternes apelācijas vīna dārzi.

Château Lafaurie-Peyraguey deserta vīni
Vīndarīšanas saimniecība Château Lafaurie-Peyraguey, kuras platība ir nieka 36 hektāri, atrodas pašā Soternas apelācijas sirdī, pakalnos pie Bommes ciema. Šeit ražo lieliskus vīnus, kuru degustēšana sniegs mums patiesu baudu.
 
Vakariņas

Diena 4:

Ceļojums uz Arkašonu pēc austerēm

Svētdien dosimies braucienā uz Atlantijas okeāna piekrasti. Mūs gaida Atlantijas okeāna Sudraba krasts (Côte d'Argent) – bezgalīgi plata, 230 kilometrus gara pludmale ar mīkstām smiltīm.

Austeru pietura
Piekrastē, austeru galvaspilsētā Gujan-Mestras, mēs, protams, apmeklēsim austeru fermu, lai apskatītu, kā tās audzē, un nobaudītu duci svaigu austeru ar balto vīnu.

Pilā kāpa
Pēc vieglajām austeru pusdienām dosimies ekskursijā uz slaveno Pila kāpu, kas ir milzīgs smilšu kalns, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz Arkašonas līci un okeānu.

Vakariņas baudīsim zivju restorānā Chez Pierre, kas atrodas Arkašonas slavenā kūrorta krastmalā.

 

 

Diena 5:

Kreisais krasts - Medoc

«Vīna ceļš» Medokā
No rīta dosimies uz tuvumā esošo Medoku. Brauksim pa slaveno “Vīna ceļu” gar Medokas, pasaulē slavenākās vīna provinces Bordo reģiona, vīndarīšanas saimniecībām-pilīm (château). Tieši šeit, pateicoties augšņu un vīnogu šķirņu daudzveidībai, kā arī vīndaru meistarībai, vīns saglabā savu nemainīgo statusu kā izmeklēta un izsmalcināta dzīvesveida simbols, kas savulaik padarīja Bordo vīnus slavenus visā pasaulē.           

Vizīte Château Mouton Rothschild 
Ekskursija vīna ražotnē (vīndarītavas un pagrabu apmeklējums) vienā no prestižākajām Pujakas (Pauillac) muižām, kas atbilst Premier Grand Cru Classé klasifikācijai. Vīnu degustācija.

Château Palmer apmeklējums
Château Palmer apmeklējums ir obligāts! Šeit ražotais vīns ir viens no 14 vīniem, kas ieguvis Troisiemes Crus kvalifikāciju, kura tika piešķirta 1885. gadā slavenās Medokas vīnu klasifikācijas laikā. Neskatoties uz laika gaitā notikušajām pārmaiņām, šeit joprojām ražo lielisku vīnu.

Château Pichon Baron apmeklējums
Muiža Château Pichon Baron ir viena no šī reģiona varenākajām muižām, kuras bagātajā vēsturē ir atrodama gan ģimenes drāma un laikmetu atspoguļojums, gan vēlme radīt pasaulē labāko vīnu. Šobrīd šeit ražo vīnu no vēsturiskajā muižas teruārā izaudzētām vīnogām. 

Noslēguma vakariņas pilī Château Pey la Tour

Diena 6:

Atgriešanas mājās

Lidojums Parīze - Rīga (plkst. 18.30 - 22.15)