Franču klasika
22.-27. Maijs
Vīna ceļojums pa varenajām Bordo pilīm

Franču klasika: Vīna ceļojums pa varenajām Bordo pilīm

Bordo ir pats svarīgākais vīndarīšanas reģions Francijā, arī viens no visvairāk zināmajiem pasaulē. Bordo vīni jau vairāku gadsimtu garumā tiek uzskatīti par kvalitātes, prestiža un nepārspētas garšas etalonu. Mēs dosimies vīna ceļojumā pa varenām pilīm un vīna saimniecībām Žirondas labajā un kreisajā krastā, apmeklēsim slavenus vīna dārzus Medokā, Sentemiljonā un Soternā, ceļojumu beigsim Atlantijas okeāna krastā, kur nobaudīsim austeres un izgaršosim vietējo virtuvi.

Cenā ietilpst

 • Lidojums Rīga - Parīze un Bordo-Parīze-Rīga (ekonomiskajā klasē)
 • Brauciens ar vilcienu Parīze -Bordo
 • Rokas bagāža un 1 nododamā bagāža svarā līdz 20 kg
 • Viesošanās pie vīndariem un vīna degustācijas
 • Natalijas Starčenko - Bordo vīnu speciālista pakalpojumi
 • Pārbraucieni tūres ietvaros
 • Pusdienas un vakariņas restorānos (ar daļēji iekļautu vīnu)
 • Dzīvošana divvietīgos numuros

Cenā neietilpst

 • Dzīvošana vienvietīgā numurā (+150 EUR)
 • Personīgie izdevumi
 • Vīna tūrē neiekļautie izdevumi 
 • Apdrošināšana

Tūres detaļas:

Irina Rakeviča

Irina
Rakeviča

Ronalds Pētersons

Ronalds
Pētersons

Tūres datumi:
22.05.-27.05.2017
Tūres ilgums:
6 dienas
Valsts:
Bordo, Francija
Informācija:
Vietu skaits:
0 no 12 pieejamas
Tūres cena:
2 700€

Tūre ir noslēgusies:

Šī tūre jau ir pabeigta
Vai vēlaties doties vīna tūrē kopā ar Noble Wine? Atstājiet savu kontaktinformāciju, un mēs ar prieku Jūs informēsim par plānotajām tūrēm
1
2
3
4
5
6

Diena 1:

Ierašanās Bordo

Lidojums Rīga -Parīze - (07: 25 - 9:20)

Vilciens Parīze -Bordo - (10:16 - 14:34)

Lauku viesnīca: Domaine de Larchey’s
​Iekārtošanās nelielā ģimenes hotelī Domaine de Larchey’s, kas atrodas Grāva (Graves) reģiona sirdī. Hotelis, kur jūtams franču lauku šarms, būvēts kā saimniecība ar dārzu, zirgu stalli, kortu, baseinu un kapelu vīnogulāju ieskautā omulīgā un klusā vietā. Te valda mierpilna un burvīga atmosfēr

Pastaiga pa Bordo
Izsmeļoša ekskursija pa pasaules vīna galvaspilsētu, kas 2007. gadā iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija uz La Cité du Vin
Vīna pilsēta – īsta vīnam veltīta svētnīca, viss par vīndarīšanas vēsturi ne tikai Bordo un Francijā, bet arī visā pasaulē.  Pārsteidz ne tikai tās koncepts, bet arī arhitektūra. Vīna pilsēta nozīmē pilnīgu iegrimšanu vīna pasaulē. Muzeja ekskursija un vīnu degustācija – kompleksa 8. stāvā ar panorāmu. 

Vakariņas vīna pagrabā Latitude 20
Vakariņas notiks pagrabā Latitude 20 vairāk nekā 14 000 vīna pudeļu «sabiedrībā», kur savākts vairāk nekā 800 dažādu marku vīns no 70 valstīm visā pasaulē. 

 

 

Diena 2:

Kreisais krasts - Medoc

«Vīna ceļš» Medokā
No rīta dosimies uz kaimiņos esošo Medoku (Medoc). Ceļš vedīs pa slaveno «Vīna ceļu» cauri Medokas vīna īpašumiem – pilīm (chateau). Medoka zināma kā pats slavenākais vīndarīšanas reģions Bordo provincē, Francijā,  un arī pasaulē. Tieši šeit, pateicoties pārsteidzošajai augšņu dažādībai, vīnogu šķirnēm un vīndaru meistarībai, vīns nosargā savu nemainīgo izsmalcinātas un greznas dzīves simbolu, ar ko Bordo vīni slaveni visā pasaulē.

Vizīte Château Mouton Rothschild 
Ekskursija vīna ražotnē (vīndarītavas un pagrabu apmeklējums) vienā no prestižākajām Pujakas (Pauillac) muižām, kas atbilst Premier Grand Cru Classé klasifikācijai. Vīnu degustācija.

​Pusdienas pilī Château Lascombes
Pusdienas slavenajā vīna muižā Château Lascombes, Margo (Margaux) apelācijā, kas pēc 1855. gada klasifikācijas atbilst Grand Cru Classé. Pusdienas šaurā lokā pašā pilī ar muižas vīniem. Pēc pusdienām pils pārstāvis vadīs ekskursiju pa ražotni un Château Lascombes pagrabiem, kur būs iespēja piedalīties dažādu vīnogu šķirņu profesionālā degustācijā līdz pat asamblāžai.

​Château Margaux apmeklējums
Ekskursija ražotnē (vīndarītavas un pagrabu apmeklējums) Margo visprestižākajā muižā – Château Margaux, kas pēc slavenās 1855. gada klasifikācijas atbilst Premier Grand Cru Classé. Šis īpašums ir slēgts apmeklētājiem, bet pils pārvaldnieks laipni piekritis mums organizēt profesionālu tikšanos. Pēc ekskursijas paredzēta ražotāja vīnu degustācija.

​Vakariņas bistro Le Comestible
Vakariņas mājīgajā bistro Le Comestible, kura zāle iekārtota franču virtuves stilā autentiskā bakalejas veikalā.

Diena 3:

Bordo labais krasts

Sentemiljona (Saint-Emilion)
No rīta dosimies Sentemiljonas virzienā. Šī viduslaiku pilsētiņa savu vārdu devusi brīnišķīgiem vīniem, kurus dēvē par «briljantiem Bordo vīnu kronī» un kurus iegūst no senākajiem vīna dārziem visā Bordo reģionā.

Château Angelus apmeklējums
Ekskursija vienā no visprestižākajām vīndarīšanas saimniecībām Sentemiljonā – Château Angelus, 1 Grand Cru Classé A Saint-Emilion. Ražotnes apmeklējums (vīndarītava, pagrabi) un šeit iegūto vīnu degustācija.

Pusdienas Château La Dominique
Terrasse rouge – vīndarītavai-muižai Château La Dominique, kas atrodas Sentemiljonā, piederošs restorāns ar panorāmas skatu.

Pomerola (Pomerol)
Vēl pirms 100 gadiem šis reģions bija pazīstams vienīgi ar «vienkāršiem labiem vīniem», turklāt, lai cik dīvaini, galvenokārt ar baltvīniem. Pat pirms 50 gadiem reģionam bija vēl tāls ceļš mērojams līdz avangarda pozīcijām. Šobrīd milzīgais pieprasījums pēc Château Pomerol vīniem to cenu “uzdzinis” debesīs, un tie var maksāt dārgāk nekā Bordo Kreisā krasta vīni, piemēram, Medokas Premier Cru. Mazās privātās vīna saimniecības tagad ieņēmušas vietu blakus labākajiem Bordo ražotājiem.

Ekskursija uz Château Petit Village
Šī muiža atrodas vismazākajā un visslavenākajā Bordo apelācijā – Pomerolā. Ražotnes apskate un vīna degustācija dažādos tā izturēšanas posmos.

UNESCO objektu apskate
Ekskursija uz viduslaiku pilsētu Sentemiljonu, kas ir UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Bijušie klosteri, baznīcas, šaurās ieliņas… Eiropā lielākā monolītā klintī būvēta dievnama apmeklējums, alas, kurās mitis Svētais Emiljons, un katakombas.

Vakariņas vietējā tradicionālā restorānā L’Atelier de Candale.

Diena 4:

Pessac-Léognan un Sauternes

Château Pape Clément apmeklējums
Château Pape Clément, Grand Cru Classé Graves, vienas no prestižākajām vīndarītavām-muižām, kas atrodas Pesakā–Leionjonā, vīna ražotnes apmeklējums un šeit ražoto vīnu degustācija.

Pusdienas restorānā Le Saprien, ko ieskauj Soternas apelācijas vīna dārzi.  

Château Guiraud desertvīni
Ražotnes apmeklējums un degustācija vienā no prestižākajām vīndarītavām-muižām Château Guiraud, kas atrodas Soternā un atbilst Premier Grand Cru Classé 1855 Sauternes klasifikācijai. Šeit uzzināsim, kā top pasaules izcilākie saldie vīni no vīnogām, ko skārusi cēlā puve. Šeit ražoto vēlās ražas desertvīnu degustācija.

Vakariņas Château Léognan, ko ieskauj vīna dārzi, kuri pieder šai pilij.

​​

Diena 5:

Ceļojums uz Arkašonu pēc austerēm

Izbraukums uz Atlantijas okeāna piekrasti, ko dēvē par «Sudraba krastu» (Côte d'Argent) – bezgalīgu 230 kilometru garu pludmali ar mīkstām smiltīm.

Austeru pietura
Austeru fermā, kas atrodas pilsētiņā Gujan-Mestras, ko sauc arī par austeru galvaspilsētu, uzzināsim, kā austeres audzē, un, protams, nobaudīsim duci vissvaigāko austeru ar baltvīnu.

Pilā kāpa
Pēc viegla aperitīva ar austerēm dosimies ekskursijā uz Pilā kāpu – milzīgu smilšu kalnu, no kura paveras aizraujošs skats uz Arkašonas līci un okeānu.

Pusdienas zivju restorānā Chez Pierre Arkašonā, kas atrodas uz slavenā kūrorta centrālās piekrastes.

Atpakaļceļā iegādāsimies tradicionālos franču sierus un ciemakukuļus no Bordo.

Noslēdzošās vakariņas notiks mūsu viesnīcas teritorijā, lai nesteidzoties varētu izbaudīt ceļojuma pēdējo vakaru Bordo. Protams, Bordo vīnu pavadībā, tos degustējot.

Diena 6:

Atgriešanas mājās

Lidojums Bordo - Parīze - Rīga (06:15 – 7:35 – 13:55)

Skatīt citas tūrēs

Visas vīna tūres

Mēs dodamies uz vēsturisku vīna reģionu Itālijas vīndarīšanas pašā sirdī – uz Toskānu. Paugurainais apvidus un siltais klimats Toskānu padara par ideālu reģionu vīnogu audzēšanai. Bet vietējās ainavas, virtuve un vīns iemieso daudzu gardēžu sapni. Tie ir iemesli, kāpēc Toskāna būtu jāredz ikvienam īstenam vīna cienītājam!

0 no 12 pieejamas
Cena: 2700.00 €
Pasākuma Laiks:
10.10.2018-15.10.2018