Vīna skola: Vācijas un Austrijas vīni (RU)

Vācijas un Austrijas vīna kultūrā savijies daudz kopēja, lai gan šo zemju vīni ir pilnībā individuāli un lieliski paši par sevi.

Mēs piedāvājam četras lekcijas, veltītas vācu un austriešu vīndarīšanai. Tikšanās laikā iepazīstināsim ar šo vīna reģionu karti, vietējām vīnogu šķirnēm, vīnu klasifikāciju katrā no abām valstīm un nobaudīsim vīnus no pašiem slavenākajiem vīna reģioniem.

Vācija - tas nav tikai Riesling, lai gan šai šķirnei tiek atvēlēta īpaša vieta un par tās daudzveidību un dziļumu varētu runāt bezgalīgi. Iepazīsimies ar dažādiem reģioniem un vīnogu šķirnēm, parunāsim par šīs zemes vīnu stilu un to ražošanu. Īpaša vieta Vācijā atvēlēta dabiskajiem saldajiem vīniem, kuru potenciāls un garšas bagātība sajūsminās jebkuru šo vīnu baudītāju.

Savukārt Austrija var pārsteigt ar savām vietējām šķirnēm, piemēram, Grüner Veltliner, Zierfandler, Blaufrankish, Zweigelt, Sankt Laurent, kā arī ar citām starptautiski populārām šķirnēm. Atsevišķu uzmanību veltīsim reģionam Wachau, kur pastāv sava vīnu klasifikācija, un vertikālajā degustācijā nogaršosim vēlās ražas sausos vīnus, kas gatavoti no Grüner Veltliner.

Katras lekcijas laikā atbilstoši tēmai tiks degustēti 6 dažādu vīnu paraugi.

Lekcijas norisināsies krievu valodā, otrdienās. Sākums 18:30 (ilgums 2-2.5 stundas).

Pēc katras lekcijas visi vīni veikalā Jums būs pieejami ar 10% atlaidi!

Vīnzine: Irina Rakeviča.

Irina Rakeviča

Irina Rakeviča

Pasākuma Laiks:
01.07 - 22.07.2020

Skolas kurss

01
jūl
08
jūl
15
jūl
22
jūl

Diena 1: Vācijas vīni

Pasniedzējs: Irina Rakeviča.
trešdiena, 2020. gada 01. jūlijs
Šajā lekcijā runāsim par Vācijas vīndarīšanas vēsturi, izpētīsim 13 vīndarīšanas reģionu karti. Iepazīsimies ar vietējām vīnogu šķirnēm un vīnu klasifikāciju. Īpašu uzmanību veltīsim Mozeles un Reinas-Esenes reģioniem, kuru vīnus nodegustēsim lekcijas laikā.

Diena 2: Saldie vācu vīni

Pasniedzējs: Irina Rakeviča.
trešdiena, 2020. gada 08. jūlijs
Atsevišķa lekcija par Vācijas saldajiem desertvīniem. Tiek kļūdaini uzskatīts, ka saldie vīni ir plašās vīna pasaules garlaicīgākā daļa. Gluži otrādi - mēs atklāsim vācu vīnu daudzšķautņainību, stilu un nianšu bagātību saldās garšas paletē. Parunāsim par gastronomiskiem salikumiem, kur viens no dueta ir desertvīns, un pareizu to pasniegšanu.

Diena 3: Austrijas vīni

Pasniedzējs: Irina Rakeviča.
trešdiena, 2020. gada 15. jūlijs
Šobrīd Austrijas vīnus augstu vērtē gan eksperti, gan vīna cienītāji visā pasaulē. Lekcijā mēs stāstīsim par Austrijas vīndarīšanas vēsturi un tās īpatnībām. Uzzināsim par visiem slavenajiem vīna reģioniem, izteiksmīgākajām vīnogu šķirnēm, vīnu klasifikāciju un nodegustēsim pilnīgi atšķirīga stila vietējos vīnus.

Diena 4: Wachau vīnu vertikāla degustācija

Pasniedzējs: Irina Rakeviča.
trešdiena, 2020. gada 22. jūlijs
Nesalīdzināma dabas skaistuma apveltītais reģions Wachau, iekļauts UNESCO vispasaules dabas mantojuma sarakstā, ir slavens ar saviem vīna dārziem, kas izvietojušies uz ļoti stāvām terasveida nogāzēm. Te ražo vīnus, kas atbilst smaragda līmenim. Mums būs unikāla iespēja nodegustēt sešus šādus dažādu ražas gadu vīnus un pārliecināties par šīs kategorijas vīnu milzīgo potenciālu.

Citi kursi un degustācijas

Visi kursi

On-line vīna skola (RU)

04.02 - 04.03.2021, 18:30, (RU)
Šobrīd ir pats piemērotākais laiks apgūt vīna zinības. Vīns sniedz milzu baudu, ja tas ir prasmīgi izvēlēts! Četrās meistarklasēs jūs uzzināsiet, uz ko jāorientējas un kam jāpievērš uzmanība, izvēloties vīnu, kā degustēt un pasniegt šo brīnišķīgo dzērienu, kā arī varēsiet noskaidrot, kāds vīns pēc garšas būtu atbilstošāks tieši jums. Kā tas notiks? Katru ceturtdienu plkst. 18:30 tiksimies tiešsaistē Zoom.us platformā, lai noklausītos sertificētas vīnzines Irinas Rakevičas lekciju par noteiktu tēmu, kuras laikā būs iespējams uzdot jautājumus, saņemt konsultācijas par jūs ieinteresējušu vīnu un, pats galvenais, patīkami un lietderīgi pavadīt laiku.
30 no 30 pieejamas
Cena: 80.00 €
Pasākuma Laiks:
04.02 - 04.03.2021

On-line vīna skola (LV)

05.02 - 05.03.2021., 18:30, (LV)
Šobrīd ir pats piemērotākais laiks apgūt vīna zinības. Vīns sniedz milzu baudu, ja tas ir prasmīgi izvēlēts! Četrās meistarklasēs jūs uzzināsiet, uz ko jāorientējas un kam jāpievērš uzmanība, izvēloties vīnu, kā degustēt un pasniegt šo brīnišķīgo dzērienu, kā arī varēsiet noskaidrot, kāds vīns pēc garšas būtu atbilstošāks tieši jums. Kā tas notiks? Katru piektdienu plkst. 18:30 tiksimies tiešsaistē Zoom.us platformā, lai noklausītos sertificēta vīnziņa Ronalda Pētersona lekciju par noteiktu tēmu, kuras laikā būs iespējams uzdot jautājumus, saņemt konsultācijas par jūs ieinteresējušu vīnu un, pats galvenais, patīkami un lietderīgi pavadīt laiku.
29 no 30 pieejamas
Cena: 80.00 €
Pasākuma Laiks:
05.02 - 05.03.2021.