Vīna skola: Vācijas un Austrijas vīni

Vācijas un Austrijas vīna kultūrā savijies daudz kopēja, lai gan šo zemju vīni ir pilnībā individuāli un lieliski paši par sevi.

Mēs piedāvājam četras lekcijas, veltītas vācu un austriešu vīndarīšanai. Tikšanās laikā iepazīstināsim ar šo vīna reģionu karti, vietējām vīnogu šķirnēm, vīnu klasifikāciju katrā no abām valstīm un nobaudīsim vīnus no pašiem slavenākajiem vīna reģioniem.

Vācija - tas nav tikai Riesling, lai gan šai šķirnei tiek atvēlēta īpaša vieta un par tās daudzveidību un dziļumu varētu runāt bezgalīgi. Iepazīsimies ar dažādiem reģioniem un vīnogu šķirnēm, parunāsim par šīs zemes vīnu stilu un to ražošanu. Īpaša vieta Vācijā atvēlēta dabiskajiem saldajiem vīniem, kuru potenciāls un garšas bagātība sajūsminās jebkuru šo vīnu baudītāju.

Savukārt Austrija var pārsteigt ar savām vietējām šķirnēm, piemēram, Grüner Veltliner, Zierfandler, Blaufrankish, Zweigelt, Sankt Laurent, kā arī ar citām starptautiski populārām šķirnēm. Atsevišķu uzmanību veltīsim reģionam Wachau, kur pastāv sava vīnu klasifikācija, un vertikālajā degustācijā nogaršosim vēlās ražas sausos vīnus, kas gatavoti no Grüner Veltliner.