Vīna skola: Francijas vīni (LV)

Lai labāk izprastu franču vīnus, niansēs izprastu to ražošanu un klasifikācijas, mēs aicinām Jūs uz padziļinātu Francijas vīnu kursu. Sešu tikšanos laikā, mēs detalizēti aplūkosim svarīgākos un ievērojamākos vīna reģionus atsevišķi. Jūs uzzināsiet par vēsturi, tradīcijām, dotās vietas gastronomiskajām īpatnībām un vīna stilu, un nobaudīsiet izsmalcinātu vīnu no katra reģiona. Tā pat arī mēs apspriedīsim kuri ražas gadi, kuriem vīniem bijuši veiksmīgāki, kuru ražotajiem vīniem ir vērts pievērst uzmanību, vīna dārzu un ražotāju klasifikāciju. Turklāt nodegustēsim dažādus vīnus vienas tēmas ietvaros un apspriedīs to, kā izvēlēties vīnu no katra reģiona.

Katras lekcijas laikā atbilstoši tēmai tiks degustēti 6 dažādu vīnu paraugi.

Lekcijas norisināsies Noble Wine galerijā, trešdienās. Sākums 18:30 (ilgums 2-2.5 stundas).

Vīnzinis: Ronalds Pētersons

Pēc katras lekcijas visi vīni veikalā Jums būs pieejami ar 15% atlaidi

Pasākuma Laiks:
19.02 - 24.03.2020
22 no 24 pieejamas
Cena: 295.00  €
Dalībnieki::
1
-->

Skolas kurss

19
feb
26
feb
04
mar
11
mar
18
mar
25
mar

Diena 1: Ievadlekcija

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2020. gada 19. februāris

Ievadlekcija par Francijas vīniem. Francijas vīndarīšanas vēsture un svarīgākie notikumi, kas ietekmējuši vīndarīšanu kopumā. Apelāciju sistēma un vīna likums. Francijas vīna karte, reģionu un vīna dārzu klasifikācija. Vīna stilistiskās īpatnības katrā reģionā. Kā pareizi lasīt franču vīna etiķeti. Franču valodas termini un to nozīme. 

Diena 2: Šampaņa

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2020. gada 26. februāris

Vistālāk ziemeļos esošā Francijas reģiona vīndarīšanas vēsture. Šampaņas karte un vīna dārzu klasifikācija. Labākie ražas gadi. Šampanieša ražošanas etapi, champanois metode, šampanieša stilu daudzveidība. Nianses un detaļas jeb – ko lasām uz šampanieša etiķetes. Šampanieša pasniegšanas māksla un glabāšana. Gastronomiskie «kompanjoni».

Diena 3: Luāras ielejas vīni

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2020. gada 04. marts

Vīndarīšana Luāras, Francijas garākās upes, krastos. Klimatisko zonu daudzveidība un reģionu karte. Izplatītākās vīnogu šķirnes un vīnu nosaukumi. Vietējo dzirkstošo, balto, rozā un sarkano vīnu stili. Reģiona vīnu saderība ar vietējo un internacionālo virtuvi.

Diena 4: Burgundija

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2020. gada 11. marts

Burgundijas vīndarīšanas vēsture. Reģiona ģeogrāfiskā unikalitāte un klimatiskie apstākļi, kas ietekmē vīndarīšanu. Reģiona karte, apelāciju sistēma un vīna dārzu klasifikācija. Veiksmīgie ražas gadi. Vīna ražošanas īpatnības Burgundijā. Vīna un ēdiena saderība. Burgundiešu pasniegšana un glabāšana. 

Diena 5: Ronas upes ieleja

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2020. gada 18. marts

Rona – vēl viena Francijas vīna vīndarīšanas ietekmējoša upe. Reģiona vēstures, ģeogrāfiskā novietojuma un klimatisko apstākļu izpēte. Apelācijas, galvenās vīnogu šķirnes un vīndarīšana reģiona dienvidos un ziemeļos. Vīnu īpatnības un saderība ar ēdienu.

Diena 6: Bordo

Pasniedzējs: Ronalds Pētersons.
trešdiena, 2020. gada 25. marts

Viens no Francijas zināmākajiem un nozīmīgākajiem reģioniem. Šajā lekcijā paredzēts apgūt vīnu un vīna namu klasifikāciju, iepazīt varenā reģiona tradīcijas un atšķirības starp Dordoņas upes labo un kreiso krastu. Reģiona ģeogrāfiskā novietojuma nozīme, vietējā klimata īpatnības, vīna likumdošana un vīndarīšanas īpatnības Bordo.

Citi kursi un degustācijas

Visi kursi

Vīna skola: Francijas vīni (RU)

18.02 - 24.03.2020, 18:30, (RU)
Daudziem vīns sākas ar Franciju! Lai labāk izprastu franču vīnus, niansēs izprastu to ražošanu un klasifikācijas, mēs aicinām jūs uz padziļinātu Francijas vīnu kursu. Sešu tikšanos laikā, mēs detalizēti aplūkosim svarīgākos un ievērojamākos vīna reģionus atsevišķi. Jūs uzzināsiet par vēsturi, tradīcijām, dotās vietas gastronomiskajām īpatnībām un vīna stilu, un nobaudīsiet izsmalcinātu vīnu no katra reģiona.
12 no 24 pieejamas
Cena: 295.00 €
Pasākuma Laiks:
18.02 - 24.03.2020